Elektrik kesildi, etler çöpe gitti

Elektrik kesildi, etler çöpe gitti
Adana’da bazı mahallelerde art arda ve uzun süreli elektrik kesintileri yaşandı. Kesintiler nedeniyle kurban etleri bozuldu.

Yüreğir ilçesine bağlı Yunus Emre mahallesinde yurttaşlar, kurban etlerinin yaşanan uzun süreli elektrik kesintileri nedeniyle bozulduğunu iddia etti. Elektrik hattında patlama ve yangınların da meydana geldiğini ifade eden yurttaşlar, elektrikli ev aletlerinin bozulduğunu ve geceleri uyumaya korktuklarını belirtti.

Şirkete ulaşılamadı

DHA muhabirleri, yurttaşların iddiaları üzerine Adana'nın elektrik dağıtım şirketi olan Toroslar Elektrik Dağıtım'a ulaşmaya çalıştıklarını ancak ulaşamadıklarını belirtti.

Mahalleliler mağdur: Benim çocuğum bunu bir sene yiyecekti

Biriktirdiği parayla aldığı kurbanlıktan çıkan etleri, elektrik kesintisi nedeniyle çöpe atmak zorunda kaldığını söyleyen elektrik teknikeri Yusuf Ayyıldız (40), yetkililerin duruma el atmasını istedi. Evindeki bilgisayar ve klima ile ve çamaşır makinesinin de bozulduğunu söyleyen Ayyıldız, "Etler bozulduğu için buzdolabım çöpe gidecek. Annemin çamaşır makinesi, kardeşimin kliması yandı, karşı komşumun da etleri çöpe gitti. Hemen hemen tüm mahallenin etleri çöpe gitti. İki günlük elektrik kesintisini geçtim, 10 gündür kablolar patlıyor. Yetkililerden mağduriyeti gidermelerini istiyorum.  Etimden, tırnağımdan, dişimden ayırıyorum ve bir kurbanlık alıyorum. Bunu da çöpe atıyorum. Benim çoluğum çocuğum bunu bir sene yiyecekti" dedi.

"İlgilenen yok, evlerin içi kokuyor"

Yaklaşık bir aydır elektrik kesintileri yaşandığını öne süren Metin Doğan (35) da şöyle konuştu:

"Elektrik uzun süreli kesiliyor. Uzun süreli olunca da buzdolabındaki bütün ürünler çöpe gidiyor. Yetkilileri aradığımızda kayıt oluşturuyorlar, herhangi bir dönüş yok. İlgilenen herhangi bir yetkili yok. Etlerimizin çoğunu çöpe attık. Evlerin içi kokuyor. Yetkililerden ricam, şu mahalleyi bir incelesinler. Burada ciddi sorun var. "

Etiketler :