Turkcell hisseleri Varlık Fonu'na devrediliyor
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 21.10.2020 15:30

Turkcell hisseleri Varlık Fonu'na devrediliyor

Turkcell Genel Kurulu hisselerinin yüzde 26.2'sinin Varlık Fonu'na devrini onayladı.

Şirketin İstanbul'daki genel merkezinde yapılan Genel Kurul toplantısında şirketin yüzde 26.2 hissesinin Varlık Fonu'na devredilmesi onaylandı. Halka açık yüzde 49 hissesi Borsa İstanbul ve New York Borsası'nda işlem gören şirketin en büyük hissedarı Türkiye Varlık Fonu oldu. Letter One'ın payının da yüzde 24.8'e çıkması bekleniyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, söz konusu kararı şöyle değerlendirdi:

"Genel Kurul sonrası gerçekleşmesi öngörülen hisse devirlerinin Turkcell’in piyasa değerine katkı sağlayacağına ve şirketimizin yerli yabancı tüm yatırımcılar için doğru adres olmaya devam edeceğine inanıyorum. Turkcell küresel marka olma yolculuğuna hızlı ve emin adımlarla devam ediyor."

Aksu, bugünkü Genel Kurul sonrasında kavuştukları güçlü yapıyla, hedeflerinin Turkcell markasını global arenada daha da yukarılara taşımak olduğunu ifade etti.

Hissedarların da desteği ile bu ortak amaç doğrultusunda var güçleriyle çalışmaya, müşterilerin hayatına değer katmaya, küresel arenadaki güçlü pozisyonunu yükseltmeye katkı verecek ürün ve servisler geliştirerek Türkiye'nin Turkcell’i olarak ülke için çalışmaya ve millet için üretmeye devam edeceklerini dile getiren Aksu, "Türkiye'nin Turkcell'i gücüne güç kattı. Yeni dönem Türkiye'mize ve Turkcell'imize hayırlı olsun."

Ekonomi