Çin'i Vuran 'Süper Tayfun' Bir Kadını Uçurdu, Yerlerde Sürükledi

Çin'de Hong Kong kentini vuran, ülkede kırmızı alarma ilan edilmesine sebep olan 'Süper Tayfun'un bir kadını uçurarak yerlerde sürüklediği görüldü.

''Süper Tayfun'' Saola, Çin'in Hong Kong kentini vurdu. Şiddetli rüzgar nedeniyle bir kadın uçarak yerde metrelerce sürüklendi. Tayfun nedeniyle kırmızı alarmın verildiği Shenzhen kenti de tamamen kapandı. Çin'de ülkenin güneydoğu sahillerini etkisi altına alan tayfun nedeniyle kırmızı alarm ilan edildi.

Ulusal Meteoroloji Merkezi'nin dün yapmış olduğu açıklamada, Çin'in 295 kilometre güneydoğusundaki tayfununun kuzeybatıya doğru hareket ederek Hong Kong Özel İdari Bölgesi ile Guangdong ve Fucien eyaletlerini etkilemesinin beklendiği bildirilmişti. Rüzgar hızı saatte 209 kilometreye kadar çıkan "kategori 4" seviyesindeki süper tayfun nedeniyle "kırmızı alarm" verildi. Hong Kong'tan gelen görüntülerde şiddetli rüzgarın kent merkezinde etkili olduğu ve bir kadını uçurarak metrelerce sürüklediği görüldü.

Öte yandan tayfun nedeniyle Guangdong eyaletindeki çok sayıda şehirde eğitim yılının açılışı ertelenirken parklar, müzeler ve plajlar kapatıldı. Çin Demir Yolları, Guangdong ve Fucien'e çok sayıda tren seferinin iptal edildiğini bildirdi. Fucien eyaletinde ise ada ve sahil turları yapan gezinti teknelerinin faaliyetine ara verilirken limanlarda römorkörler teyakkuz durumuna geçirildi.

Etiketler :