Torpilli aşı listesi!

Torpilli aşı listesi!

Koronavirüs salgını döneminde kimileri daha iyi tedavi alabilirken, aşının gelmesiyle birlikte 'torpilli' aşılamalar gündeme oturdu. Torpilli aşı listesinin ayrıntıları ortaya çıkıyor...

Öncelikli aşı grubunda olmayan birçok kişinin aşılamanın başladığı ilk günden bu yana aşı vurulması kamuoyunda tepki çekiyor. İspanya’da, sırası gelmeden aşı vurulan genelkurmay başkanının istifası sonrası bu tartışmalar daha da alevlendi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; üniversite hastanelerinin hazırladığı ‘torpilli aşı listeleriyle’ aşı sırası gelmemesi gereken çok sayıda ismin aşılandığı öğrenildi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde de sağlıkçı olmayan ve şu an aşılanacak grupta da olmayan kişilere koronavirüs aşısı yapıldığı öğrenilirken konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı ve üniversite yöneticileri tüm soruları yanıtsız bıraktı.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin aşı listesinde 8 bin 958 ismin yer aldığı görülürken şu isimler de dikkatleri çekti:

Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran: Hacettepe Üniversitesi Rektörü

Prof. Dr. Vural Gökmen: Rektör Yardımcısı

Prof. Dr. Aydın Ulucan: Rektör danışmanı

Hakan Ay: Genel Sekreter

Y. Perran Varol: Genel Sekreter Yardımcısı

Av. F. Serpil Besni: Genel Sekreter Yardımcısı

Mustafa Cüneyt Aksoy: Genel Sekreter Yardımcısı

Güner Demirel: Genel Sekreter Yardımcısı

BirGün’ün haberinde, Sağlık Bakanlığının üniversite ve üniversite hastanelerinden aşılama için personel listesi istediği ancak bu listelere sağlıkçı olmayanların da eklenmiş olabileceğinin konuşulduğu aktarıldı.