'Tihulu' karakteriyle tanınan Muhittin Korkmaz yaşamını yitirdi

'Tihulu' karakteriyle tanınan Muhittin Korkmaz yaşamını yitirdi

GORA ve AROG filmlerinde ‘Tihulu’ karakterini canlandıran Muhittin Korkmaz yaşamını yitirdi.

Acı haberi Cem Yılmaz’ın ağabeyi Can Yılmaz sosyal medya hesabından duyurdu. Yılmaz, “G.O.R.A, A.R.O.G, Yahşi Batı, Pek Yakında, Arif ve 216 filmlerinde beraber çalışma şansı bulduğumuz, kıymetli abimiz Muhittin Korkmaz maalesef vefat etti. Ailesine, tiyatro camiasına ve sevenlerine sabır diliyorum. Çok güzel adamdı, Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun” ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2020-11-24-21-49-14.png

"G.O.R.A mürettabatından bir eksiğiz"

Cem Yılmaz da Muhittin Korkmaz için Twitter üzerinden başsağlığı dileklerinde bulundu. Yılmaz, "Sevgili abimiz Muhittin Korkmaz bugün hayata gözlerini yumduHepimizin hatıralarında yeri olan abimizin mekanı cennet olsun. Başımız sagolsun. G.O.R.A mürettebatından bir eksiğiz." dedi.

ekran-resmi-2020-11-24-22-06-29.png

Muhittin Korkmaz kimdir?

1953 yılında Gaziantep'te doğan Muhittin Korkmaz uzun yıllar boyunca tiyatrolarda sahne aldı ve Bursa Devlet Tiyatrosu'ndan emekli oldu. 2002 yılında Cem Yılmaz'ın Telsim reklamı için seçilip, reklamda Huluti isimli karakteri oynadı. Bu reklam ile birlikte Cem Yılmaz'ın projelerinde yer almaya başlayan Korkmaz, G.O.R.A.’da "Komutan Logar, bir cisim yaklaşıyor efendim!" repliğini kullanan Tihulu'yu oynadı. Tihulu ismi Cem Yılmaz tarafından Telsim reklamındaki Huluti karakterinden esinlenilerek yaratılmıştı.

G.O.R.A.’nın ardından Tunç Başaran'ın yönettiği Sinema Bir Mucizedir ile Ezel Akay'ın yönettiği Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? filmlerinde yer aldı. Daha sonra Cem Yılmaz'la olan birlikteliğine Türk Telekom reklamı ile A.R.O.G, Yahşi Batı ve Pek Yakında filmlerindeki yardımcı rollerde devam etti.