Süt banyosu görüntülerine 15'er yıl hapis istemi

Süt banyosu görüntülerine 15'er yıl hapis istemi

Çalıştıkları süt toplama merkezinde kazanda ‘süt banyosu’ yapan ve bu anları görüntüleyerek sosyal medyada paylaşan 2 işçi hakkındaki iddianame kabul edildi. 2 işçinin 2'şer yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Konya'da süt toplama merkezinde çalışan ve kazanda sütle banyo yapan 2 işçi hakkında hazırlanan iddianame 'zehirli madde katma' suçundan 2'şer yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep edildi. İşçiler görüntüleri sosyal medyada paylaşmışlardı. 

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, çalıştıkları süt toplama merkezindeki dezenfektan kazanına giren sanıkla, bu esnada video kaydı yaparak sosyal medya hesabından paylaşan sanık hakkında iddianame hazırlandı.

Konya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, tutuksuz yargılanacak iki sanık hakkında Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) ilgili maddesi gereğince ‘içilecek sulara veya yenilecek veya içilecek veya kullanılacak veya tüketilecek her çeşit besin veya şeylere zehir katarak veya başka suretlerle bunları bozarak kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürmek’ suçundan 2'şer yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası istendi. 

Sanıkların, soruşturma aşamasında verdikleri beyanlarda eylemi şaka amaçlı gerçekleştirdiklerine yer verilen iddianamede şunlar aktarıldı:

"Olay tarihinde şüpheli Uğur T'nin, Emre S'den süt kazanının içine girmesini istediği ve bu şekilde video çekeceğini söylediği, Emre S'nin kazan içine bir miktar sıcak su doldurduktan sonra bir miktar da iş yerinde bulunan sütten eklediği tespit edildi. Emre S'nin ardından üzerinde sadece iç çamaşırlarıyla kazana girdiği, bu esnada Uğur S'nin de video kaydı aldığı, Emre S'nin bir süre sonra kazandan çıkarak içindeki sıvıyı kazanın vanasını açmak suretiyle yere boşalttığı, Uğur S'nin çektiği görüntüleri 'TikTok' isimli sosyal medya platformunda paylaştığı anlaşılmaktadır."