Süleyman Soylu'ya ilişkin paylaşım yaptı: Başına gelmeyen kalmadı

Süleyman Soylu'ya ilişkin paylaşım yaptı: Başına gelmeyen kalmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sivas Valisi'ne ilişkin paylaşımlarda bulunan Erdal Yılmaz isimli yurttaş'ın evi basıldı. Ardından terör örgütüne üyelikten soruşturma açıldı.

Sosyal medyada kullanıcı adı "Maske" olan Erdal Yılmaz, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Bakan Soylu’nun Samanyolu TV’de yaptığı konuşmaları alıntılayarak paylaşımlarda bulundu.

Yılmaz, Sivas Valisi Ayhan Yılmaz'ın da eşini Sancaktepe Belediyesi’nde 15 günlüğüne memur yaptırdığını, daha sonra Sivas’ta il müdür yandımcılığı görevine getirttiğini iddia eden bir paylaşım yaptı.

Paylaşımların ardından Yılmaz'ın evi basıldı, bir ay içinde iki kez gözaltı alındı. Ayrıca hakaret suçundan da hakkında dava açıldı.

Cumhuriyet'ten Sena Yaşar'ın haberine göre, İstanbul’da ikamet eden Yılmaz’ın ifadesi, Ankara’ya getirilerek alındı. Yurtdışı çıkış yasağıyla serbest bırakılan Yılmaz, tweet atmaya devam ettiği iddia edilen Yılmaz bir ay içinde yeniden gözaltına alındı. Yılmaz’a bu gözaltının ardından ev hapsi cezası aldı. Yılmaz’ın İzmir’de polis olarak görev yapan kardeşi Ardahan’a sürülürken, ailesinin tüm kimlik bilgileri ise sosyal medyadaki “sahte” hesaplarca ifşa edildi. Ayrıca, Yılmaz’ın soruşturmasına gizlilik kararı koydurularak, hakkında terör dosyası açıldı.

Yılmaz ise yaptığı açıklamada, babasının prostat kanseri olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

“Babam 9 Eylül Hastanesi’nde tedavi oluyordu, kardeşimi Ardahan’a sürdükleri için hastaneye gidemiyor. Babam, tedaviyi yarıda kesip, kâğıt imzalayarak köye dönmek zorunda kaldı. Şu anda bilinci yarı açık durumda. Annemin iki gözü kornea nakilli, kendi işini yapamıyor. Ben şeker ve tansiyon hastasıyım. Evden çıkıp onlara bakmaya gidemiyorum. Sadece ifade özgürlüğü kapsamında eleştiri yaptım. Bu yapılanlar insanlık değil” 

Gündem