Süleyman Soylu'dan A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularını hedef alan MHP'li başkan hakkında açıklama

Süleyman Soylu'dan A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularını hedef alan MHP'li başkan hakkında açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları hakkında “Kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin” diyen MHP’li Belediye Başkanı Birol Şahin hakkında açıklama yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, A Milli Kadın Voleybol Takımı hakkında sosyal medya üzerinden “Allahu Teala’nın örtünün, vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar” ifadesini kullanan MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin hakkındaki soruşturmayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

Tanrıkulu'nun yazılı olarak verdiği soru önergesini yanıtlayan Bakan Soylu, “Düzce ili Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin hakkında; Türkiye Voleybol Milli Takımının kazandığı bir maç sonrasında kendi sosyal medya hesabında bir takım uygunsuz paylaşımlarda bulunduğu yönünde haberler ile ilgili olarak Bakanlığımızca 16 Mart 2020 tarihli araştırma onayı alınmış ve onay üzerine Kontrolörler Başkanlığı tarafından düzenlenen 9 Haziran2020 tarih ve 63/6 sayılı Araştırma Raporuna ilişkin devam etmektedir” ifadesini kullandı. 

Gündem