Türkiye'nin Portekiz Karşısındaki 11'i Belli Oldu

Türkiye'nin Portekiz Karşısındaki 11'i Belli Oldu
A Milliler 2. maçında Portekiz karşısına çıkıyor. Muhtemel 11'in belli olduğu müsabaka öncesi tek eksik İrfan Can.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 mağlup eden A Milli Futbol Takımı yarın Portekiz ile mücadele edecek. 2. maçında Portekiz karşısında liderliğini kaybetmek istemeyen Millilerde İrfan Can dışında eksik yok. Portekiz ise grubun ilk maçında Çekya'yı 2-1'lik skorla yenmeyi başarmıştı.

Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO) 2024 F Grubunda yer alan A Milliler BVB Dortmund Stadyumu'nda TSİ saat 19.00'da Portekiz'le karşılaşacak. Almanya Futbol Federasyonu'ndan Felix Zwayer'in düdük çalacağı maçta Zwayer’in yardımcılıklarını aynı ülkeden Stefan Lupp ve Marco Achmüller üstlenecek. Maçın dördüncü hakemi ise İspanya Futbol Federasyonu’ndan Jeses Gil Manzano olacak. Mücadelede VAR görevini ise Almanya’dan Bastian Dankert yapacak.

İki ülke daha önce 9 kez karşı karşıya geldi. Portekiz'in 7 kez galip ayrıldığı maçlarda A Millilerin 2 galibiyeti sadece hazırlık maçlarında elde edildi. A Millilerin ilk 11'inin Mert Günok, Mert Müldür, Samet Akaydın, Abdülkerim Bardakçı, Ferdi Kadıoğlu, Kaan Ayhan, Hakan Çalhanoğlu, Orkun Kökçü, Arda Güler, Kerem Aktürkoğlu ya da Kenan Yıldız ve Barış Alper Yılmaz'dan oluşması bekleniyor.

Kaynak:DHA