TFF'den harcama limiti açıklaması

TFF'den harcama limiti açıklaması

TFF, Fenerbahçe ve Kasımpaşa'nın harcama limitleri tepkisine cevap verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçe ve Kasımpaşa'nın harcama limitlerine gösterdikleri sert tepkilerden sonra bir açıklama yayınladı. TFF'nin 1 yıl önce kulüplerin ve UEFA'nın destek ve isteğiyle mali denetim sistemini hayata geçirdiğinin hatırlatıldığı açıklamada, ''TFF, Türk futbolunun yarınları için Talimatı kararlılıkla uygulamaya devam edecektir.'' dendi.

''UEFA bu şartla kulüplere izin verdi.''

Talimatın Kulüpler Birliği, Türkiye Bankalar Birliği, diğer paydaşlar ve UEFA'nın katılımıyla yapılan ortak çalışmalar neticesinde uygulanmaya konulduğunu belirten TFF, talimatın yenilenmesinin UEFA'nın tavsiyesiyle gerçekleştiğini belirterek, '' Hatta UEFA, kulüplerimize Talimat'ın yayınlanması ve finansal borçların yeniden yapılandırılması şartıyla Avrupa Kupaları'nda oynama izni vermiştir.'' ifadelerinde bulundu.

''Limitler finansal raporlar esas alınarak tespit edildi.''

Harcama limitlerinin kulüpler tarafından beyan edilen ve bağımsız denetçiler tarafından onaylanan raporlar esas alınarak belirlendiğinin belirtildiği açıklamada, ''Tüm kulüpler için limitler aynı hesaplama metotları ile belirlenmektedir. Kulüp Lisans Kurulu, tarafına iletilen bu çalışmaları değerlendirerek kamuoyuna açıklamaktadır.'' denildi.