Teknik direktörden tarihi farka tarihi ceza!

Teknik direktörden tarihi farka tarihi ceza!
İngiltere Premier Lig'in 26. haftasında Manchester United, Anfield Road'da ezeli rakibi Liverpool'a 7-0'lık tarihi bir skorla mağlup oldu ve tabiri caize bozguna uğradı. Bu ezici mağlubiyetin ardından Manchester United'ın Hollandalı teknik direktörü Erik ten Hag, takımına benzeri olmayan bir ceza verdi.

Futbolseverler İngiltere Premier Lig'in 26. haftasında uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir mücadeleye şahit oldu. Ligde zor günler geçiren Klopp'ün takımı Liverpool, Manchester United'ı kendi sahasında 7-0'lık skorla mağlup etti. Sahadan büyük bir hezimetle ayrılan Manchester United'da teknik direktör Erik ten Hag, futbolcularına bir ders vermek istiyor.

0-gettyimages-1241856151.jpg

Tarihi yenilgiye ne dediler?

7-0'lık hezimet İngiltere ve Avrupa basınında da geniş yankı buldu. Skorer'in derlediği haberde dünyanın en çok okunan gazeteleri Manchester United'ı ve Erik Ten Hag'ı eleştiri yağmuruna tutmasına yer verildi.

Daily Mail 'Rekor kıran yıkım' başlığını kullandı. Haberde "Liverpool'da Manchester United'ın sahte performansına dair bir şüphe vardı. Sıkıntılarla dolu 10 yılın ardından United'ın daha iyiye gittiğine dair düşünceler vardı. Ve dün gece Liverpool'un içinde başka bir şey daha vardı. Öfke vardı." denildi.

The Sun gazetesi ise "Yedi ve cehennem" başlığını kullandığın haberinde "Cody Gakpo ve Nunez'in golleri Erik ten Hag'ın Premier Lig şampiyonluğunu kazanma konusundaki zayıf umutlarını tamamen sona erdirdi." sözlerini okuyucularına aktardı.

ESPN "Liverpool, United'a tarihi bir rezillik yaşattı" başlığını kullandı. Haberde "Manchester United Pazar günü teknik direktör Erik ten Hag ile gelişimini sergilemek amacıyla Liverpool'a geldi, ancak 7-0'lık bir dayakla küçük düşürüldü. Aralık 1931'de Wolves, Aralık 1930'da Aston Villa ve Blackburn ile birlikte kulübün şimdiye kadarki en ağır yenilgilerinden biri ve Liverpool'a karşı." denildi.

Tarihi mağlubiyete tarihi ceza

Hollandalı tecrübeli teknik adam, mağlubiyetin ertesi gün takımı antremanda toplayıp oyunculara sert bir şekilde kendilerine gelmelerini söyledi. Böyle bir performansın tekrarlanması durumunda telafisi olmayacağı ve kadro dışı bırakılarak 21 yaş altı takımıyla antrenmanlara çıkacakları konusunda oyuncularına uyarılarda bulundu.

230306093450-01-manchester-liverpool-030523-restricted.jpg

Mirror'da yer alan haberde ise 7-0'lık Liverpool yenilgisi sonrası Manchester United teknik direktörü Erik ten Hag, futbolcularına eşi görülmemiş bir ceza verdi. Maçın ardından takımının soyunma odasından çıkmasına engel olan Hollandalı çalıştırıcı futbolcularının konuşmasını da yasakladı ve Liverpool tarafının sevinç çığlıklarını dinletti. Hem tribündeki taraftarların hem de Liverpool takımının sevinç kutlamalarını zorla takımına dinlettiren teknik adam, futbolcularından bu utancı motivasyon olarak kullanmalarını ve bu kadar kolay bir şekilde teslim olmamaları adına kullanmalarını istedi.