Süper Lig'in Dört Büyüklerinde Kaos Kapıda

Süper Lig'in Dört Büyüklerinde Kaos Kapıda
Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'u zorlu günler bekliyor.

Süper Lig'de yeni sezon öncesi takımlar transfer çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. Gelecek sezona iddialı başlamak isteyen Süper Lig ekiplerini önümüzdeki günlerde ciddi sıkıntılar bekliyor. Önümüzdeki 3 sezon için yabancı sayısı 12'ye düşürüldü. Buna göre takımlar en fazla 12 yabancı futbolcuya lisans çıkarabilecek.

YABANCI KURALI KULÜPLERİ ZORLUYOR

super-ligde-gol-kralligi-yarisinda-son-durum.jpg

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor, kadrolarındaki yabancı sayısına aldırmadan hala yurtdışında oyuncu arıyor. Bu sezondan itibaren sayı 12 ile sınırlı olacağı için, takımlar 'yabancı temizliği' yapmak zorunda. Süper Lig ekipleri, takımda düşünülmeyen oyuncuların satılmaması durumunda zor duruma düşecekler. Kulüpler, ya bu oyunculara para ödemeye devam edecek ya da sözleşme feshi için ekstra ödeme yapmak zorunda kalacak.

YENİ KURAL EN ÇOK BEŞİKTAŞ'I VURDU

besiktas-30.jpg

Yeni yabancı oyuncu kuralında en fazla sorun yaşacak olan kulüp Beşiktaş oldu. Siyah-Beyazlı kulübün, yeni transferleriyle birlikte kadrosunda 20 yabancı oyuncu bulunuyor. Beşiktaş'ı 18 yabancı oyuncusuyla Trabzonspor takip ediyor.

Öte yandan sağ bek, merkez orta saha ve 10 numara arayan Galatasaray'ın kadrosunda 16 yabancı futbolcu bulunuyor. Merkez orta saha, kanat ve santrfor alacak olan Fenerbahçe'nin de 15 yabancısı var.