Samsunspor'dan Harcama Limitlerine Tepki

Samsunspor'dan Harcama Limitlerine Tepki
Samsunspor, TFF tarafından açıklanan harcama limitlerine tepki gösterdiği bir açıklama yayınladı. Karadeniz temsilcisi açıklamasında; "Futbol ailesi dahil hiçbir üçüncü tarafa, kamu kurum ve kuruluşlarına borcu bulunmayan kulübümüz adete cezalandırılmaktadır." ifadelerine yer verildi.

Süper Lig ekibi Samsunspor, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan harcama limitlerine ilişkin açıklama yayınladı. Kulüpten yapılan açıklamada, verile harcama limitleriyle mevcut kadrosunu dahi koruyabilmesinin mümkün olmayacağı belirtildi.

Kulüpten yapılan paylaşımda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan harcama limitlerinin az olduğu ve bu limitlerin yeniden değerlendirilmesinin istediği belirtildi.

Samsunspor'dan yapılan açıklamada; "Tarafımıza tebliği edilen Süper Lig Takım Harcama Limitleri'ne göre, finansal açıdan hiçbir borcu ve sıkıntısı bulunmayan kulübümüz, 2024/25 futbol sezonunda 367.734.972 TL ile en düşük harcama limitine sahip kulüplerden birisi olmuştur. 2023/24 futbol sezonunda, Kulüp Harcama Limitimiz ilk olarak 255.436.367 TL (%30 sapma dahil) olarak açıklanmış, ardından kulübümüz tarafından yapılan sermaye artırımı sonrasında 646.127.892 TL'ye yükseltilmiştir.

Kulübümüzün belirlenen yeni harcama limitleriyle mevcut kadrosunu dahi koruyabilmesi mümkün değildir. Futbol ailesi dahil hiçbir üçüncü tarafa, kamu kurum ve kuruluşlarına borcu bulunmayan kulübümüz adete cezalandırılmaktadır. Tüm bu nedenlerle, TFF'ye çağrımız; güncel mevzuatın, futbolun tüm paydaşlarından gelen talepleri dikkate alacak bir komisyon kurularak yeniden değerlendirilmesi ve düzenlenmesidir." ifadelerine yer verildi.