Ronaldo ve Messi para basmakta da yarışıyor

Ronaldo ve Messi para basmakta da yarışıyor
Ronaldo ile Messi arasındaki yarış dolar bazında da sürüyor. Ronaldo son transferiyle bir adım öne geçmiş görünse de Messi, reklam ve sponsorluk anlaşmalarıyla arayı açacak gibi görünüyor.

Futbol yıldızı Lionel Messi, Dünya Kupası'nı kaldırmasının ardından, sponsorlu Instagram paylaşımlarından milyonlar kazanmaya hazırlanıyor, hatta Messi, kazancıyla ezeli rakibi Cristiano Ronaldo'yu bile geride bırakabilir.
Messi'nin 414 milyon takipçisi olan resmi Instagram hesabı, 18 Aralık'ta Dünya Kupası'nı kaldırmasından bu yana Budweiser bira, Call of Duty ve e-Football video oyunlarını, enerji içeceği Gatorade'i, kripto borsası Bitget'i ve gözlük firması Orcam'ı tanıttı.

messi.jpg
Yıldız futbolcunun şu ana kadar bu paylaşımlardan 10 milyon dolar kazandığı belirtiliyor. Buna karşılık Ronaldo, Dünya Kupası'nı Messi'ye kaptırmasının ardından 528 milyon Instagram takipçisine tek bir sponsorlu paylaşım yapmadı.

messi1.jpg
Messi Instagram'dan yayınladığı gönderi başına milyon dolar alıyor.

37 yaşındaki Ronaldo, sponsorlu gönderi başına yaklaşık 2.4 milyon dolar alıyor, futbolcu bu rakamla Hopper'in Instagram Zenginler Listesi'nin de zirvesinde.
Manchester United'dan ayrıldıktan sonra Suudi Arabistan kulübü Al Nassr ile yıllık 210 milyon dolarlık bir sözleşme imzalayan Portekizli forvet, Nike, Clear şampuan, Louis Vuitton, Bitcoin borsası Binance ve Livescore uygulaması gibi markaları tanıtıyor.
Messi, Hopper'ın listesinde markalı Instagram gönderisi başına 1.77 milyon dolar ile üçüncü sırada yer alıyordu ancak birçok kişinin gözünde gelmiş geçmiş en büyük futbolcu olduğunu teyit eden Dünya Kupası başarısı, Ronaldo ile arasındaki farkın daralmasına neden olabilir.
İki futbolcuyu, 377 milyon takipçisi olan ve paylaşım başına yaklaşık 1.8 milyon dolarlık kazancıyla Amerikalı model Kylie Jenner takip ediyor.

messi2-001.jpg

75 milyondan fazla beğeni aldı

35 yaşındaki Messi, Dünya Kupası kupasını kaldırırken çekilen bir Instagram fotoğrafının şimdiye kadar en çok beğenilen gönderi olmasıyla sosyal medya tarihine geçti.
Fotoğraf 18 Aralık'ta paylaşıldığından bu yana 75 milyondan fazla beğeni topladı ve İngiliz reklam yöneticisi Chris Godfrey'in 2019'da paylaştığı bir yumurta fotoğrafını geride bıraktı.
Messi'nin daha sonra takım Arjantin'e döndükten sonra Dünya Kupası kupasıyla yatakta çekilmiş bir fotoğrafı da 50 milyondan fazla beğeni aldı.
Paris Saint-Germain'in yıldızı Messi'nin Adidas, PepsiCo, socios.com, Sorare, Byju's ve Louis Vuitton'dan da ciroları bulunuyor.
Ronaldo'nun Al Nassr'a yaptığı kazançlı transfer onu dünya sporunun en çok kazanan oyuncusu yaptı ve anlaşmayla Messi'ye geride bıraktı ancak, saha dışı sponsorluklardan elde edilen gelirle bu rakam değişecek gibi görünüyor.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :