PSG'den sürpriz Messi kararı ve Icardi ayrıntısı!

PSG'den sürpriz Messi kararı ve Icardi ayrıntısı!
UEFA Şampiyonlar Ligi'ne Bayern karşısında varlık gösteremeden elenen PSG'de sular durulmuyor. PSG'nin sahibi Nasser Al-Khelaifi yaz transfer sezonunda Messi ile ilgili sürpriz bir karar aldı. PSG'nin Galatasaray'a kiraladığı Mauro Icardi için de son dakika bir gelişme yaşandı.

Skorer'in derlediği, L'Equipe'de yer alan habere göre PSG yaz transferinde 80 milyon Euroluk bir gelir elde etmeyi hedefliyor. Haberde bu miktarın ayrılıklara göre atrabileceğine vurgu yapıldı. Messi'nin yılda 40 milyon Euro kazandığı ve bu miktarın PSG'de büyük bir mali probleme yol açtığı ifade edildi. PSG'nin Şampiyonlar Ligi'nde başarı yakalayamadığı ve Ligue 1 için yıllık 40 milyon Euro'nun PSG'ye darbe vurduğunun altı çizildi. Messi'nin sezon sonunda sözleşmesinin sona ereceği ve Arjantinli süper yıldızın PSG'nin gelecek planlarında yer almadığı belirtildi.

Transferden Dev Gelir! Icardi Detayı

L'Equipe'de yer alan haberin detayında PSG'nin sezon başında satın alma opsiyonuyla gönderdiği isimlerden 80 milyon Euro'ya yakın gelir elde edileceği vurgulandı. Draxler, Wijnaldum ve Paredes'ten elde edilecek gelirlerin dışında Mauro Icardi'nin de durumun belirsiz olduğu ifade edildi.

fcd7fde7c4b847a0b8ed10eebecbdb10.jpg

Galatasaray'da kiralık olarak forma giyen Mauro Icardi için sarı-kırmızılılar girişimde bulunacak. Ayrıca arjantin basınında yer alan habere göre Roma ve Milan da Arjantinli yıldız için girişimde bulunacak.

Arjantin'den Icardı İddiası

Arjantin'den TyC Sport'ta yer alan habere göre Mauro Icardi kariyerine PSG'de devam etmeyecek. Oyuncunun menajeri Wanda Nara, Icardi'nin gelecek sezon PSG'de forma giymeyeceğini İtalya'dan Rai kanalına doğruladı. Mauro Icardi için son olarak Cristiano Ronaldo'nun da formasını giydiği Al-Nassr'ın teklif yaptığı fakat Arjantinli yıldızın Avrupa'dan teklif beklediği ifade edildi.

cf9d2e407bd56d3a6d1a4c1468e2910a4db0c52a.jpg

Haberde Mauro Icardi için İtalyan devleri Milan ve Roma'nın oyuncuya gelecek sezon için güvence verdiği belirtildi. Icardi'nin Galatasaray'daki günlerinin sayılı olduğu ve oyuncunun da bu durumun farkında olduğu ifade edildi. Haberde Icardi'nin PSG'nin planlarında yer almadığı ve gelecek teklifleri değerlendirmeye alacağına yer verildi.