Filenin Sultanları'nın 'İzmir Marşı' coşkusuna TRT'den sansür

Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı Avrupa Voleybol Şampiyonasında Polonya’yı 3-0 yenerek adını yarı finale yazdırırken, Filenin Sultanları'nın maçın ardından İzmir Marşı ile zafer sevincini yaşadığı anlar TRT'de yayınlanmadı.

CEV Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Polonya'yı adeta sahadan sildi. Namağlup unvanıyla Romanya karşısına çıkan Filenin Sultanları, Polonya'yı 25-18, 25-14 ve 25-23'lük setlerle geçti ve adını yarı finale yazdırmayı başardı.

Ülkemize büyük gurur yaşatan Filenin Sultanları maçın ardından büyük coşku yaşadı. A Milli Voleybol Takımı oyuncuları coşkularını 'İzmir Marşı' söyleyerek yaşadılar. 

Maçın yayıncısı devlet kanalı TRT ise bu coşkulu anları yayında olduğu halde ekrana yansıtmadı. Maçın spikeri ise o anları sadece “Takımımız zaferi taraftarlarla kutluyor” demekle yetindi.

İşte TRT'de yayınlanmayan o görüntüler:

 

Filenin Sultanları'nın galibiyet coşkusu salondan ayrılırken de devam etti. Başarılı sporcular salondan ayrılırken 10. Yıl Marşı'nı Türk sporseverlerle birlikte söyledi.