Fenerbahçe'den Abdülkadir Selvi'ye "Ağır" Yanıt

Fenerbahçe'den Abdülkadir Selvi'ye "Ağır" Yanıt
Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Süper Kupa maçı yaşanan Atatürk krizi nedeniyle iptal edilmişti. Bu olayların ardından Abdulkadir Selvi, Suudi Arabistan’da yaşananlarla ilgili Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u hedef aldı. Fenerbahçe Spor Kulübü, Abdulkadir Selvi'nin Süper Kupa iddialarına ilişkin açıklama yayımladı.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 29 Aralık'ta Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanması beklenen Süper Kupa maçı, Suudi yetkililerin "Atatürk tişörtü ve pankartına" izin vermemesi nedeniyle iptal edildi ve takımlar ülkeye geri döndü.

Süper Kupa krizinin ardından Abdülkadir Selvi, maçın Suudi Arabistan’da oynanmasını Ali Koç'un teklif ettiğini belirtmişti. Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden yayımladığı açıklama ile köşe yazarı ve yorumcu Abdulkadir Selvi'nin iddialarına sert tepki gösterdi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, iktidar yanlısı yazarın iddiaları yalanlanırken, "Bu şahsın, ortaya koyduğu tüm bu yalan, iftira dolu, kul hakkı yiyen günahkar tavrının hedefi Kulübümüz ve Başkanımız Ali Y. Koç'tur" ifadeleri yer aldı.

İşte Fenerbahçe'nin yaptığı açıklama:

Abdülkadir Selvi isimli şahsın, Süper Kupa Finali iptal sürecine dair ilk günden itibaren ortaya koyduğu yalan yanlış ve iftira dolu söylem ve köşe yazıları üzerine bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

Bu şahıs, Süper Kupa iptal gündemi doğrultusunda kendisine bir misyon belirlemiş,

Hürriyet Gazetesi’nde yazdığı yazılar ve CNN Türk ekranlarında dile getirdiği iftiralarla gerçekleri manipüle ederek, konuyu farklı bir zemine çekmeye, komplo teorileri ve isnat dolu suçlamalarla ‘kendince’ bir alan yaratmaya çalışmaktadır.

Bu şahsın, ortaya koyduğu tüm bu yalan, iftira dolu, kul hakkı yiyen günahkar tavrının hedefi Kulübümüz ve Başkanımız Ali Y. Koç’tur.

“Maçın Suudi Arabistan’da oynanmasını Ali Koç teklif etti”

“Maçın oynanacağı son gün Fenerbahçe tişört ve pankart talebi ile protokolü bozdu, süreci gerdi"

“Fenerbahçe Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ sözü ile FETÖ mesajı vermeye çalıştı”

“Futbol üzerinden siyasi mühendislik hedefledi”

“Larnaka maçında da Türk bayrağı ve pankart olmaması yönünde bir protokol imzaladı” gibi tamamıyla gerçek dışı bilgiler içeren ve haddini aşan bir yaklaşımla yalanlarını zirveye ulaştırmıştır.

Sporla alakası olmayan, gazetecilik etiğinden nasibini almamış, konulardan bihaber şekilde aldığı talimatlar ve servis edilen bilgiler ile gazetecilik yaptığını sanan bu şahsın, kamuoyundaki karşılığı herkesin malumudur.

İlk olarak; Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ve Başkanımız Ali Koç’un ne geçmişte ne bugün siyasetle ilgisinin olmadığı net ve sarihtir.

Ayrıca;

Pek çok maçımızda kullandığımız Atamızın ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ sözünün, İsrail-Filistin savaşına yönelik olarak tüm dünyaya barış çağrısı yapma hedefinden başka hiçbir anlam taşımadığı,

Yaşanan bu sürecin ne sebep ne sonuçları itibarıyla sadece Fenerbahçe Spor Kulübü ile ilgisi olmadığı, ortalama zekaya sahip herkesin anlayabileceği gerçeklerdir.

FETÖ söylemleriyle Türk futbolunu, asırlık kulübümüzü yan yana getirme cüretinde bulunan bu şahsın FETÖ ile ilgili gerçek duruş ve duygularını kamuoyunun daha iyi anlaması için Yeni Şafak gazetesindeki 9.12.2013 tarihli köşe yazısını özellikle hatırlatmak istiyoruz.

Bu şahısla ilgili hukuki adımların başlatıldığını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

2013 TARİHLİ KÖŞE YAZISI

Fenerbahçe'nin bahsettiği Yeni Şafak gazetesinde 2013 tarihli köşe yazısında Abdulkadir Selvi, şunları yazmıştı:

"Memleket denilince gözlerinizin dolduğunu biliyorum. Ağlamaktan gözlerinizin şiştiği, "Her gün sırtımdan bir hançer yiyorum" diye hayıflandığınız şu günlerde, Peygamberimiz"in vefatından sonra Hazret-i Ebubekir"in gösterdiği dirayete benzer bir şekilde dönüp başımıza gelseniz hocam.

Sizin orada olmanız bazı komplo teorilerine de yataklık ediyor. Ne olur hocam, gün bu gün. İş şirazesinden çıkmak üzere. Türkiye"ye dönün artık."

fenerbahce-aciklama-1-001.jpg