Fatih Terim'den Belhanda ve Bakasetas açıklaması

Fatih Terim'den Belhanda ve Bakasetas açıklaması
Panathinaikos ile anlaşan teknik direktör Fatih Terim, imzayı attı. Törende açıklamalarda bulunan Terim, Belhanda ve Bakasetas ile ilgili bir soruya da yanıt verdi.

Yunanistan'ın Panathinaikos ekibiyle anlaşan teknik direktör Fatih Terim, yeni takımıyla resmi sözleşmeyi imzaladı. Terim, Belhanda ve Bakasetas'ı Yunan takımına transfer etmeyi düşünüyor musunuz sorusu üzerine, Adana Demirspor'dan ayrılan Faslı futbolcunun Katar'a gideceğini açıkladı. Tecrübeli teknik adam, Bakasetas'ı ise istediğini söyledi

Atina Ulusal Galeri'deki imza töreninde konuşan Fatih Terim'in açıklamaları şöyle:

"Kendi oyun anlayışımı bir an evvel aşılamaya çalışacağım. Baskıya yönelik, temponun yüksek olduğu, pasın ve oyun kontrolünün bizde olduğu bir oyun tarzı bu."

"TAKIMI GÖRMEDEN TRANSFER KARARI VERMEK İSTEMİYORUM"

"1 Ocak'ta transfer dönemi başlıyor. Sportif direktörümüzle beraber bu mevzuları konuşuyoruz. Eğer ilgilendiğimiz bir şey olursa bunu bizim ağzımızdan duymanızda yarar var. Doğruyu biz söyleriz. Konuşuyoruz ama şu anda bir karar yok. Mevcut takımımı görmeden herhangi bir karar vermek istemiyorum çünkü ben oyuncularıma güveniyorum. 3 gün oldu geleli ve kimi istemeyebilirim ki? Bu çok mantıksız olur. Bir yere ihtiyacımız olursa ki iki stopermizin sakat olduğunu unutmayalım. Takım içerisinden kazandırırsak gerek kalmaz. Ancak ihtiyacımız olursa yaparız transfer."

"BELHANDA KATAR'A GİDİYOR"

"Transferin memleketi olmaz. Belhanda çok önemli, çok büyük oyunculardan bir tanesidir. Ama seçimini yaptı diye biliyorum ben. Büyük ihtimalle Katar'a gidiyor diye biliyorum. Ben kendi takımıma baktıktan sonra bir rapor vereceğim; bu arkadaşlar kalabilir, bunlar gidebilir, bu bölgelere oyuncu istiyorum diye"

"ŞAMPİYONLUK İÇİN BÜYÜK BİR AİLE OLMALIYIZ

Ben buraya meydan okumaya, bir hikaye yazmaya geldi. Bu konuda benimle aynı düşünen bir başkan var. Şampiyon olmak için şampiyon gibi düşünmek zorundasınız. Yarın akşam başkan, yöneticiler, oyuncular, çalışanlar ve aileleriyle bir yemek yiyeceğiz. Takımımızın büyük bir aile olduğunu düşünüyorum. Şampiyonluk için o büyük aileye ihtiyaç var. Panathinaikos taraftarlarının neye hasret olduğunu da biliyorum. Bunun için çok çalışacağız ve eksik yerleri bir an evvel onaracağız. Zaman içerisinde değişimi göreceksiniz. 3-4 günlük antrenman periyodunda çok daha ümitlendim. Oyuncuların hepsi çok iştahlı ve aç."

"RAKİPLERİ SEYREDİYORUM"

"Yunan Ligi'ni çok uzun zamandır iyi biliyorum. Hepsini seyrediyorum. Genel olarak AEK, PAOK ve Olympiakos ile birlikte 4 takım arasında geçiyor yarış. Yunanistan tarihinde en büyük Avrupa başarısı Panathinaikos'a ait. Biz o günlere dönmek istiyoruz."

BAKASETAS YANITI

Fatih Terim, "Türkiye'den oyuncu tranfer etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusunu ise "Bakasetas" diyerek yanıtladı.

Etiketler :