"Erdoğan'ın futbolu seven bir kardeşi var, kararları o alıyor"

A Milli Takım, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu maçında Hollanda'ya farklı kaybetti. Cumhuriyet yazarı Bilgin Gökberk A Milli Takım'daki kötü gidişatın nedenlerini anlattı.

A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'nda Hollanda'ya 6-1 mağlup oldu. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Bilgin Gökberk ise A Milli Takım'daki yaşanan gelişmeleri değerlendirirken çarpıcı bir iddiada bulundu.

Türk sporunun geleceğini birkaç eski futbolcu ile Recep Tayyip Erdoğan'ın kardeşinin belirlediğini söyleyen Gökberk, "Türkiye’de her sektörde olduğu gibi futbolu da 1 kişi yönetiyor. AKP kendi futbolunu kurdu ve adı da Limak ve Nihat Özdemir oldu. Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi gibi futbolu seven bir kardeşi var. Onun da bir ofisi var. Bir kaç tane eski futbolcu burada haftanın her günü toplanıyor. Türk futbolu adına bütün kararlar orada veriliyor. Milli takıma hoca kim olacak, hangi takımın borcu nasıl silinecek, hangi takımı hangi hocanın yönetecek, hatta hangi kanalda hangi spor yorucusu görev yapacak hepsine bunlar karar veriyor. Bu cin fikirler buradan çıkıyor. Futbolun içinde bugün kim varsa Beylerbeyi’ndeki ofiste karar veriliyor. Dün akşam ekranda gördüğünüz bütün ekipler ya sarayın ya da Nihat beyin danışmanı… Danışmanların yorum yaptığı bir ülke olduk. Futbol ve din çok önemli olduğu için Türkiye’de kalabalıkları böyle etkileyebiliyorsunuz. Din konusunu Ali Erbaş hallediyor ve gündemi belirliyor. Diğer tarafta ise Nihat bey var." dedi.