Dursun Özbek'ten, Milli Takımla İlgili O İddialara Cevap

Dursun Özbek'ten, Milli Takımla İlgili O İddialara Cevap
Dursun Özbek, A Milli Takım'ın EURO 2024'teki başarılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Özbek, aynı zamanda milli takımın futbolcularına ilişkin sosyal medyada gezen iddialarla ilgili de konuştu.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Topkapı Üniversitesi mezuniyet törenine katıldı. Tören öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özbek, Milli Takım'ın başarısıyla ilgili konuştu.

"TÜM TÜRKİYE'Yİ SEVİNCE BOĞDULAR"

Ay-Yıldızlıların Çekya'yı 2-1 mağlup ederen son 16 turuna çıktığı karşılaşmayı takip ettiğini söyleyen Başkan Özbek, "Zor bir maç oldu. Endişelendiğimiz dakikalar oldu. İnancımız tamdı. Millilere dün mesaj gönderdim. Onlara inandığımızı onların gereken neticeyi alacağını söylemiştim. Beni mahcup etmediler. Bütün ekibi tebrik ediyorum. Tüm Türkiye'yi sevince boğdular. Şimdi sıra Avusturya'da; inşallah onları da geçeceğiz" şeklinde konuştu.

"BU TİP BAŞARILARA TÜRKİYE’NİN İHTİYACI VAR"

Nefes kesen mücadelenin ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi aradığını söyleyen Özbek, "Başkanı aradım, sayın Bakan da oradaydı. Hepsini tebrik ettim. Vereceğimiz destek manen onlara dua etmek. Bu tip başarılara Türkiye’nin ihtiyacı var. Avusturya maçından da benzer bir sonuç alınacaktır. Büyük bir sevinç yaşayacağız hep beraber" ifadelerini kullandı.

"MAÇ HEYECANIYLA BAZI GÖRÜNTÜLER OLABİLİR"

Milli takımın yıldızlarına dair, sosyal medyada ortaya atılan iddialara ilişkin açıklamalarda bulunan Dursun Özbek, "Herkes milli takım için orada olmak, o formayı giymek ister. Maç heyecanıyla bazı görüntüler olabilir. Maçın heyecanına vermek lazım. Milli takımda olmak önemli, onurlu bir görev. Herkesi tebrik etmek istiyorum" dedi.