Büyükekşi'ye Büyük Şok!

Büyükekşi'ye Büyük Şok!
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, tekrar aday olmayı düşündüğü sırada büyük bir şok yaşadı. Türkiye Futbol Federasyonu'nda 18 Temmuz'da yapılacak seçimler için heyecan dorukta. Önümüzdeki 4 yıl için TFF'nin yeni başkanı belirlenecek.

Kongre tarihi yaklaştıkça önemli gelişmeler yaşanıyor. Daha önce adaylıklarını açıklayan Servet Yardımcı, Erdal Alkış, İbrahim Hacıosmanoğlu ve İsmail Uyanık arasından yeterli imza sayısını toplayan tek isim Servet Yardımcı oldu. Yardımcı, adaylık dosyasını dün TFF'ye teslim etti.

Ancak en çok merak edilen konu, mevcut TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin tekrar aday olup olmayacağıydı. EURO 2024 Avrupa Şampiyonası süresince adaylık için hazırlıklarını sürdüren Büyükekşi, son aldığı haberle büyük bir şok yaşadı. Gazeteci Tahir Kum'un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, Büyükekşi, yeterli imza sayısına ulaşamadı ve sadece 61 imzada kaldı. Oysa Servet Yardımcı, 140 imza toplayarak TFF Başkan adaylığı için resmi başvurusunu yapmıştı.

Tahir Kum'un açıklaması şu şekildeydi: "Servet Yardımcı dün 10 kulüple birlikte toplamda 140 imzaya ulaşarak resmen TFF Başkan adayı oldu. Mevcut TFF Başkanı Büyükekşi ise an itibariyle yeterli imzaya (65) ulaşamadı ve 61 imzada kaldı. EURO 24'teki onca yatırıma rağmen bu durum keyiflerini kaçırdı."

Bu gelişmelerle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu'nda başkanlık için rekabetin giderek kızıştığı gözlemleniyor.

tahir-kum.jpg

mehmetbuyukeksitff3jpg-4stetxbwtk2g7etxwnjvyw.jpg

whatsapp-image-2024-07-08-at-17-45-24.jpeg