Beşiktaş'tan Zafer Kutlaması

Beşiktaş'tan Zafer Kutlaması
Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Beşiktaş, taraftarıyla Beşiktaş semtinde buluştu. Taraftardan Başkan Hasan Arat'a "Başkan bize Mourinho getir" sloganları atıldı.

23 Mayıs Perşembe günü Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan Ziraat Türkiye Kupası finalinde Beşiktaş, Trabzonspor'u 3-2 yenerek zafere ulaştı. Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Beşiktaş, taraftarıyla Beşiktaş semtinde buluştu. Kutlama yapmak için Beşiktaş semistine giderken Siyah-Beyezlı kulüpte Başkan Hasan Arat ve Futbol Şube Sorumlusu Samet Aybaba açıklamalarda bulundu.

"KUPAYI GETİRDİK. EN BÜYÜK BEŞİKTAŞ"

Hasan Arat: "Çok güzel, söz vermiştik. Taraftarlarımıza kupa çarşıya gelecek diye söz vermiştik. Bence sporcularımızla konuşmanız daha doğru olur. Yurt dışından çok ciddi yayınlar yapıldı ve Beşiktaş taraftarı tüm dünyaya ne kadar büyük olduğunu gösterdi. Çok güzeldi, mükemmeldi... Yıllar boyu unutulmayacak bir şeydi. Şimdi Ağaçlı Yol'da olmamız çok önemli, bu yolun Beşiktaşlıların yolu biliyorsunuz. Size söz verdik ve sporcularımız sözlerini tuttu. Kupayı getirdik, hepinize teşekkür ediyorum. En büyük Beşiktaş!"

Samet Aybaba: "Bir sezonun bütün talihsizliklerini bir maç üzerinden telafi ettik diyebilirim. Oyuncularımı tebrik ediyorum, müthiş oynadılar. Çok öz güvenli oynadılar. Onlar da çok ezilmişti, çok kötü geçen bir sezon. Beşiktaş'a, oyuncularımıza, hiçbirimize yakışmayan bir sezon. Oynanan iyi oyun, Musrati'nin son golü atması, oyuncularımızın isteği ve coşkusu. Hedefimiz büyük tabii ki bizim hedefimiz bu değil. İnşallah önümüzdeki yıllarda hedeflerimize doğru emin adımlarla yürüyeceğiz."

SERDAR TOPRAKTEPE: ANLATILMAZ BİR DUYGU

Zafer için anlatılmaz bir duygu diyen Serdar Topraktepe, "1994-95 sezonunda Beşiktaş'a transfer olmuştum ve o sezon şampiyonluk yaşamıştım. 30 yıl sonra Beşiktaş'ın başında kupa kazandım, bu benim için çok ayrı bir duygu. Anlatılmaz bir duygu, sözümüzü tuttuğumuz için çok mutluyuz. Son dakikalarda kazanmak bizim geleneğimizde vardır, 2-3 haftadır bunu başarıyor oyuncularımız. Sonuna kadar bırakmayan bir oyuncu topluluğu oluşturduk. Hemen hemen tüm birimlerde çalıştım, yüce rabbim kupayı da nasip etti." dedi

''ERKEN DAVRANIP KUPAYI KAPTIK''

Süper Lig şampiyonluğuna ithafta bulunan Feyyaz Uçar, "Kupa kazanmış bir takımla birlikte taraftarımıza doğru ilerlemek çok keyifli. Beşiktaş'a yakışıyor. Daha sezon bitmeden kupamızı aldık. Bu hafta şampiyonluk kupası verilecek ama biz erken davranıp kupayı kaptık." şeklinde konuştu.

''NECİP UYSAL DA EFSANE OLDU''

Feyyaz Uçar, Beşiktaş'ın efsane futbolcusu Necip içinse "Beşiktaş'ın yetiştirdiği değerler, camiada çok önemlidir. İnşallah bu efsane olayı devam edecek. Bugün bana göre Necip de bir efsane olmuştur. Uzun yıllardır formamızı giyiyor." ifadelerini kullandı.

TARAFTARDAN HASAN ARAT'A YILDIZ ÇAĞRISI

Ötey yandan Beşiktaş taraftarlarından Hasan Arat'a "Başkan bize Mourinho getir!" sloganları atıldı.