Azgın dalgalara karşı kürek çektiler

Rizeli sporcular, yoğun kar yağışı ve fırtınaya rağmen Karadeniz’in azgın dalgalarına karşı rafting yaptı.Bugün Rize’de dünyada sadece Rize’de görülebilecek bir olay yaşandı. Rize Belediyesi Rafting Kulübü ve Rize...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Azgın dalgalara karşı kürek çektiler
Rizeli sporcular, yoğun kar yağışı ve fırtınaya rağmen Karadeniz’in azgın dalgalarına karşı rafting yaptı.

Bugün Rize’de dünyada sadece Rize’de görülebilecek bir olay yaşandı. Rize Belediyesi Rafting Kulübü ve Rize Ekstrem Kano Kulübü sporcuları hava muhalefetine rağmen planladıkları rutin idmanlarını bozmayıp; -4 derece soğuk, yoğun kar yağışı ve fırtınaya rağmen Karadeniz’in azgın dalgalarına karşı kürek çektiler. Olumsuz hava şartları dolayısı ile okullar tatil edilirken bir çok kişi sokağa çıkmamayı tercih etti. Ama genç sporcular tüm olumsuzluklara rağmen idmanlarını ertelemedi ve saatlerce azgın dalgalara ve yoğun kar yağışına rağmen idmanlarını tamamladılar. İdman sırasında aksiyon filmlerini aratmayacak görüntüler yaşandı.

Rize Belediyesi Rafting Spor Kulübü Antrenörü İbrahim Sarı yaptığı açıklamada, “Hava çok soğuk. Denizde de dalga var. Ancak sporcularımız idmanlarını aksatmak istemedi. Biraz üşümüş olabilirler ancak üzerlerindeki elbise onları soğuktan korur. Rize olarak su sporlarında çok iddialıyız. Her türlü zor koşula karşı hazırlıklı olmalıyız. Bunun için çalışmalarımıza önem veriyoruz” dedi.

Rize Ekstrem Kano Spor Kulübü Antrenörü Gürkan Köse ise yaptığı açıklamada “Meteoroloji verilerine göre kar yağışı bekliyorduk. Ancak fırtınanın ve kar yağışının bu kadar etkili olacağını tahmin etmedik. Bu bizi engellemedi. Çalışmamızı tamamladık” diye konuştu.

Sporcular ise üzerlerindeki elbiseler sayesinde üşümediklerini, yaptıkları antrenmandan zevk aldıklarını söylediler.