Soylu: Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız, tedaviye ikna edilmeli

Soylu: Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız, tedaviye ikna edilmeli

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt verdi. Soylu, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi ve "Tavsiyem, Kılıçdaroğlu'nun tedaviye ikna edilmesidir" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Tarihin en başarısız bürokratı da olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 'militan' açıklamalarıyla ilgili" notuyla Twitter hesabından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. 

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, İçişleri Bakanlığı'nın hakkında suç duyurusunda bulunduğu CHP'li Şimşek'in 'vali militan, yargıçlar militan' ifadelerini hatırlatarak, "Dünya kadar militan var. Tekirdağ'da çocukların karnesini dağıtan kim? Ak parti İl Başkanı.Veren kim? MEB Müdürü. Al sana militan. İçişleri Bakanlığı bir yazı yazıyor bütün valiliklere, hepiniz dava açın diyor. Dava açmazsanız namertsiniz. Hepiniz militansınız. Hepiniz yolsuzluğun, ahlâksızlığın militanısınız" dedi. 

Soylu'nun açıklaması: 

"PKK terör örgütünden tutuklanan belediye meclis üteleri militan değil...

Birlikte hareket ettiğiniz kandilin partisinin teşkiletlarını elebaşının posterleriyle süsleyenler militan değil...

Ancak terörle, uyuşturucuyla, her türlü suçla mücadele eden, şehirlerine, yaşayanlarına kendini adıyan vali ve kaymakamlarımız militan...

Kılıçdaroğlu'nun derdi belli... 

"Militanlarıma dokunma!"

Dokunacağız...

Bu tek parti döneminin sabıkalıları hakkında bakanlık olarak adliyeye verdiğimiz suç duyursunun suretini de, militan denilerek hakaret edilen valilerimize bilgi olarak gönderdik. 

Tarihin en başarısız bürokratı da olan Kemal Kılıçdaroğlu, genelge diyerek yine bilgisizliğin ve cehaletin altına imza attı.

Vali ve kaymakamlarımıza militan diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na da ayrıca suç duyurudunda bulunacağız...

Sayın Kılıçdaroğlu'nun dostlarına tavsiyem; tedaviye ikna edilmesidir...

Süleyman Soylu

T.C. İçişleri Bakanı"

308d55b4-973b-4a2c-8b97-d24447dd7a57.jpeg