Soylu hakkında attığı tweet, babasının sonu oldu...
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 28.10.2020 09:05

Soylu hakkında attığı tweet, babasının sonu oldu...

Süleyman Soylu'nun Samanyolu TV'deki konuşmasını alıntılayarak yaptığı paylaşım sonrası ev hapsine alınan Erdal Yılmaz'ın polis kardeşi sürüldü, babası Hüdayim Yılmaz ise kanser tedavisini yarım bırakarak döndüğü köyde yaşamını yitirdi...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında eleştiriler paylaşımlarda bulunan aile darmadağın oldu. Erdal Yılmaz ev hapsine alındı, polis kardeşi Ardahan’a sürüldü, kanser babaları bakacak kimsesi olmadığı için tedaviyi yarım bırakıp köye döndü. Baba Hüdayim Yılmaz, hayatını kaybetti.

Sosyal medyada ‘Maske’ rumuzlu kullanıcı Erdal Yılmaz, Süleyman Soylu’nun Samanyolu TV’de yaptığı konuşmalarını alıntılayarak tweetler attı. Bunun üzerine Yılmaz hakkında soruşturma açıldı. Polis Özel Harekat (PÖH) ekipleri, Yılmaz’ın evine ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçlamasıyla kapısını kırarak baskın düzenledi. Yılmaz gözaltına alındı, yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. Ancak tweet atmaya devam ettiği iddia edilen Yılmaz, bir ay sonra yeniden gözaltına alındı, bu kez hakkında ev hapsi kararı çıktı.

Cumhuriyet’ten Sena Yaşar’ın haberine göre; Yılmaz’ın İzmir’de polislik yapan bir de kardeşi vardı. Polis kardeşi prostat kanseri olan babasına bakıyordu. Annelerinin gözü kornea nakli olduğundan görme kaybı vardı. Bu nedenle anne-baba kendilerine tek başlarına bakabilecek durumda değildi. Prostat kanseri 79 yaşındaki Hüdayim Yılmaz, İzmir’de kendilerine bakan polis oğulları Ardahan’a sürülüp Erdal Yılmaz da ev hapsine alınınca kendine bakamaz hâle geldi. Bunun üzerine tedaviyi yarım bırakarak köyüne, eşinin yanına döndü.

Hüdayim Yılmaz, köye döndükten sonra geçtiğimiz hafta bilinci yarı-açık hâle geldi. Yemek yiyememeye başladı. Dün sabah saat 06.00 sularında ise hayata gözlerini yumdu. Yanlarında kimse olmadığı için, ölüm bilgisini köydeki komşuları 112’eye bildirdi.

Erdal Yılmaz, “Babam öldü. İki evladını göremeden, yapayalnız göçtü gitti” ifadelerini kullandı.

Gündem