Yurt dışı çıkış harcı ne kadar olacak?

Yurt dışı çıkış harcı ne kadar olacak?
Vergi düzenlemesinde sona gelindi. AK Parti Grup Başkanı Güler, düzenlemenin Meclis'e geleceğini belirterek, "Aşama aşama birkaç paketten söz edebiliriz" dedi. Düzenlemede en çok tartışılan maddeler arasında yurt dışı çıkış harcı bedelinin artırılması bulunuyordu.

AK Parti, kanun tekliflerine ilişkin genel bilgilendirme için TBMM'de kapalı grup toplantısı gerçekleştirdi.

Grup Başkanı Abdullah Güler başkanlığında düzenlenen toplantıda, temmuz ayı boyunca Meclis'te görüşülecek kanun teklifleri hakkında genel bilgilendirme yapıldı.

Vergi düzenlemesinin Meclis'e geleceğini bildiren Güler, "Asgari kurumlar vergisi açısından, biz almadığımız takdirde nitelikli küresel şirketlerin merkezinde olduğu ülke alıyor. Biz alacağız. Ama bu birçok maddeyi etkilediği için 14-15 maddeyle geliyor. Vergi adaletini sağlayacak, vergiyi tabana yayacak, biraz da sadeleştirecek bir düzenleme. Aşama aşama birkaç paketten söz edebiliriz." dedi.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, yurt dışı çıkış harcı bedelinin makul bir seviyeye getirilmesi için düzenleme yapılacağını açıkladı.

Harcın 150 liradan 1.500 liraya yükseltilmesi öngörülüyor. Ayrıca, vergi düzenlemesi ve sahipsiz hayvanlara yönelik kanun teklifleri de Meclis gündemine gelecek.

Sahipsiz hayvanlarla ilgili kanun teklifinde, barınaklarda rehabilite edilemeyen hayvanların ötenazi yoluyla hayatına son verilmesi ve barınak kalitesinin artırılması gibi düzenlemeler yer alacak.

Mevcut kanuna göre belediyelerin bu alana ayırması gereken bütçeler de denetlenecek ve ihmal edenlere müeyyide uygulanacak.