YRP'li İsim Açıkladı: AKP'li Başkan Kendisini Desteklemeyen Personeli Sürdü!

YRP'li İsim Açıkladı: AKP'li Başkan Kendisini Desteklemeyen Personeli Sürdü!
31 Mart'ta yapılan seçimlerde Elazığ Belediye Başkanı seçilen AKP’li Şahin Şerifoğulları'nın, seçim sürecinde başka adayları destekleyen 110 belediye personelini Temizlik İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne gönderdiği ileri sürüldü.

31 Mart yerel seçimlerinde Elazığ’da AKP’nin adayı Şahin Şerifoğulları yüzde 38,19 ile tekrar belediye başkanı seçildi.

AKP’li Şerifoğulları, göreve başlamasının ardından seçim sürecinde kendisine destek vermeyen, aday adaylık sürecinde Şerifoğulları’nın karşısında olan işçi ve memur statüsünde olan personelleri Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde görevlendirme yaptığı öne sürüldü.

"PERSONELLERİ CEZALANDIRIYOR"

AKP’li Başkan Şahin Şerifoğulları’nın farklı siyasi görüşe sahip olan ve seçimlerde kendisini desteklemeyen personelin yerini değiştirerek cezalandırdığını kaydeden Elazığ Belediyesi Yeniden Refah Partisi Grup Sözcüsü Osman Cem Karahüseyinoğlu, şunları söyledi:

“Yönetim bunu yer değişikliği diye ilan ediyor ama görev yeri değiştirilen personellerin çoğu Veteriner İşleri Müdürlüğü, Arıtma Tesisleri, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park Bahçe Müdürlüğü’nde görevlendirme yapıldığını görüyoruz. Bu listedeki arkadaşların birçoğu farklı siyasi düşünceye sahip kişiler. Saadet Partisi’nden, MHP’den, Yeniden Refah’tan hatta aday adaylık sürecinde Ak Partili olup mevcut başkanı değil de başka aday adaylarının sosyal medya paylaşımlarını beğenmiş ya da o isimleri desteklemiş arkadaşlar da var. Belediye başkanı personelin siyasi fikri olamazmış gibi değerlendirip bu farklı tercihlerde bulunanları bu şekilde cezalandırıyor. Sayın başkanın bu tür hadiseleri var.

"ONLAR SERTLEŞTİKÇE BİZ DE SERTLEŞECEĞİZ"

Elazığ’da da biz Yeniden Refah Partisi olarak dürüst, ilkeli ve halka hesap verebilir bir muhalefet anlayışıyla yola çıktık ve bununla devam edeceğiz. Buyursunlar kendileri bu tavırlarına devam etsinler ama biz bu noktada onlar sertleştikçe bizde sertleşeceğimizi ifade etmek isteriz."

İDDİAALARA CEVAP YOK

Konuyla ilgili bilgi alınmak istenen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise telefonlara ve mesajlara cevap vermedi.