Yeniden Refah Partisi'nden Erdoğan'ın Canını Sıkan Açıklama

Yeniden Refah Partisi'nden Erdoğan'ın Canını Sıkan Açıklama
Cumhurbaşkanlığ seçiminde Cumhur İttifakı içinde yeralan ve Recep Tayyip Erdoğan'a destek veren Yeniden Refah Partisi yerel seçim için farklı bir strateji peşinde. Erdoğan tüm konsanstasyonunu İstanbul'a verip İstanbul seçimlerini kazanmayı hedeflerken YRP Genel Başkan Yardımcısı Altınöz konuştu: Biz neden kaybeden AK Parti’nin yanında olalım

Yerel seçimler için siyaset kulisleri ısınıyor. Yerel seçimlerin nabzı ise İstanbul'da atıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamalarda hedefinde İstanbul seçimlerini kazanmak olduğunu bir kez daha vurguladı.

Erdoğan konuşmasında 'Unutmayın bugün bir başlık atıyorum, yeniden İstanbul' dedi.

Ancak Erdoğan İstanbul'da İmamoğlu'nun karşısına çıkartacağı isim konusunda bir karara varamıyor. İmamoğlu seçimlere favori aday olarak girerken AKP cephesinde gündeme gelen isimler çeşitli nedenlerle Erdoğan tarafından eleniyor.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken İmamoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt gecikmedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'ın “Unutmayın bugün bir başlık atıyorum, yeniden İstanbul” açıklamasına verdiği yanıtta "5 yıl geriden geliyor" dedi.

YENİDEN REFAH PARTİSİ'NDEN SOĞUK DUŞ

YRP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz “yerel seçimlerde AKP ile birlikte girmeyeceğiz” dedi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Elips Tv’de katıldığı Başkent Muhabiri programında yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Altınöz AKP ile birlikte seçime girmeyeceklerini açıklarken “biz kazanan tarafta olmak istiyoruz” dedi.

Altınöz’ün konu ile ilgili kullandığı ifadeler şöyle

AK Parti 2019 yerel seçimlerinde İstanbul ve Ankara’yı kaybetti. AK Parti kaybettiğine göre, bu seçimde de Yeniden Refah Partisi kazanacağına göre, gelsinler Yeniden Refah Partisi adaylarını desteklesinler. Biz neden kaybedenin yanında olalım ki?”

Etiketler :