Yandaş Yazar AKP'ye Verdi Veriştirdi: "Genel Merkez'de Bir Çete Var"

Yandaş Yazar AKP'ye Verdi Veriştirdi: "Genel Merkez'de Bir Çete Var"
İktidara yakın Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, seçimlerin ardından AKP'yi eleştiren bir yazı yazdı. Kılıçarslan, "AKP Genel Merkezi'nde partiyi İslamcılardan kurtarmaya çalışan bir çete var" dedi.

31 Mart yerel seçimlerinden büyük yenilgi alan ve ülkenin ikinci parti konumuna düşen AKP'de

AKP, 31 Mart yerel seçimlerinde büyük yenilgi alarak iktidara geldiğinden bu yana ilk kez ikinci parti konumuna düştü. AKP'nin aldığı bu yenilginin ardından pek çok yandaş yavaş yavaş taraf değiştirmeye başladı, pek çok AKP'li yazar ise seçim yenilgisi nedeniyle partiyi eleştiren yazılar kaleme aldı.

"AK PARTİ GENEL MERKEZİ'NDE ÇETE..."

İktidara yakın Yeni Şafak gazetesinin yazarı İsmail Kılıçarslan, "AK Parti İslamcılardan kurtulmalı mı?" bir yazı kaleme aldı. Kılıçarslan, "Bu soruya, AK Parti Genel Merkezi’nde çok güçlü olduğunu düşünen bir ekip (çete mi demeliydim?) ile onların beslediği trol, ajans hesapları, köşe yazarları ve benzerlerinden oluşan bir toplam “evet” diye cevap veriyor uzun süredir" dedi.

ismail-kilicarslan.jpg

HEZİMET İSLAMCILARA İHALE EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Kılıçarslan, ekibe bağlı trollerin ve ajans hesaplarının yerel seçim hezimetini AKP'de İslamcılara ihale etmeye çalıştıklarını iddia etti: "E ama sürekli söyledim, yine söyleyeyim: Politik olarak yeteri kadar temsil edilmediğini düşünen insanlar kendilerine yeni temsiliyet alanı bulurlar. İslamcıları sadece 'kendilerinden oy alınması gereken insanlar' olarak görür de hiçbir politik taleplerine kulak asmazsan İslamcılar da ağır ağır yol alır" görüşünü dile getirdi.

İSRAİL İLE TİCARET

Gazze’nin Türkiye’deki yerel seçim, AKP ve kendi canlarından milyon kez önemli olduğunu düşündüklerini vurgulayan Kılıçarslan, "Bu ticaret iddiasını ne olur anlatın” dedik. Tabii ki sallamadılar bizi çünkü biz, İslamcı mislamcı tiplerdik onlara göre. Kurtulmak istedikleri, durduk yerde arıza çıkaran bir kitleydik" şeklinde sitem etti.

31 Mart'ta aralarında Gazze’nin de olduğu pek çok ideolojik mesele yüzünden Yeniden Refah Partisi'nin, AKP seçmeninden 3 milyon oy aldığını kaydeden Kılıçarslan, "Üstelik, 'AK Parti İslamcılardan kurtulmalı' diyen ekibin (çete mi demeliydim?) Kamalist yanlamalarının AK Parti’ye asla ama asla oy getirmeyeceği de çıktı ortaya" dedi ve "CHP’ye oy veren insan senin Kamalist goygoyuna döner bakar mı yahu? Bu kadar mı kopuksun gerçeklikten?" diye sordu.

Etiketler :