Uzun zaman sonra sosyal medyaya giren Selvi Kılıçdaroğlu: 'Hedefim Kemal’i geçmek'

Uzun zaman sonra sosyal medyaya giren Selvi Kılıçdaroğlu: 'Hedefim Kemal’i geçmek'
Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, "Olumsuz yorumlar herkese geliyormuş. Ben de takılmıyorum hiç. Sosyal medyada tek ölçüm Kemal’i geçmek" dedi.

Selvi Kılıçdaroğlu, Çatalca ve Kırklareli gezilerinin ardından Cumhuriyet Gazetesi'nden Sena Tufan'ın sorularını yanıtladı.

BESLENME SAATİ PROJESİ: BU PROJE ÇOK ÖNEMLİ

Selvi Kılıçdaroğlu, “Kadınlar bu süreçten en çok etkilenenler oldu. Bir anne, çalışsa da anne. Yoksulluk bu ülkede yaşayan herkesin konusu. Ne yazık ki siyasetten başka bir şeyle de açıklanamıyor. Gittiğim her yerde insanlar yoksulluktan yakınıyor” dedi.

Beslenme saati projesini anlatan Kılıçdaroğlu, “Bu proje çok önemli. Görmediğimiz, bilmediğimiz çok yoksulluk var. Özellikle bu depremlerden sonra daha da arttı” ifadelerini kullandı.

'UNUTULMAMALI'

Deprem bölgesini de tekrar ziyaret etmek istediğini söyleyen Selvi Kılıçdaroğlu, “1999 depremini de gördük ancak burası çok farklı. Yıkım şekli de, yaşanan acılar da uzun süre unutulmamalı” dedi.

SOSYAL MEDYADA HEDEFİ

Kılıçdaroğlu, uzun yıllar sonunda ilk kez sosyal medyaya girmişti. Selvi Kılıçdaroğlu, bu konuda “Olumsuz yorumlar herkese geliyormuş. Ben de takılmıyorum hiç. Sosyal medyada tek ölçüm Kemal’i geçmek” diye esprili bir yanıt verdi.

'UMUTLUYUM'

Kadınlarla ve çocuklarla programlarında sık sık bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu anlatan Selvi Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:“İnsanların kafasında neden, niçin sorularını yaratmak bile çok büyük değişimlere yol açabiliyor. Ancak bundan sonrası için umutluyum. Bir şeylerin değişmesi gerektiğine inanıyorum. Sonunda geldik gibi de hissediyorum. İktidarlar yerel yönetimlerle değişiyor. Biz de bu değişimi yaşayacağız inanıyorum. Bu toprakların çocukları, kadınları baharı yaşamayı hak ediyor."

Etiketler :