Türkiye'nin En Büyük İlçesinde 'Boş Kasa' Polemiği! 'Kaybetmemiz İçin Çaba Gösterdi'

Türkiye'nin En Büyük İlçesinde 'Boş Kasa' Polemiği! 'Kaybetmemiz İçin Çaba Gösterdi'
Esenyurt Belediye Başkanları arasındaki "boş kasa" tartışması, milyarlarca liralık borç ve yönetim değişiklikleriyle ilgili gelişmelerle sürüyor. CHP'li Ahmet Özer, göreve geldikten sonra yapılan ihaleler ve ödemelerle ilgili şok edici iddialarda bulunurken, önceki başkan Kemal Deniz Bozkurt ise belediyenin durumunu detaylı bir şekilde aktardı.

İstanbul'un Esenyurt ilçesindeki belediye başkanları arasında yaşanan "boş kasa" polemiği gündemi sarsmaya devam ediyor. CHP'li eski ve yeni belediye başkanları arasındaki iddiaların merkezinde, milyarlarca liralık borç ve yönetimdeki değişimler yer alıyor.

İDDİALARIN ODAĞI

31 Mart seçimlerinde belediye başkanlığına seçilen CHP'li Ahmet Özer, göreve geldikten sonra şok bir açıklamada bulunarak, "Son aylarda artan bir ivmeyle birçok ihale ve ödeme yapıldı. Bize boş bir kasa ve 3 milyar TL üzerinde borç devredildi" dedi. Bu iddiaların karşısında, önceki belediye başkanı Kemal Deniz Bozkurt ise belediyenin içinde bulunduğu durumu detaylı bir şekilde aktardığını ve gereken bilgileri sunduğunu belirterek cevap verdi.

"KAYBETMEMİZ İÇİN ÇABA GÖSTERDİ"

Özer, Bozkurt'un sosyal medyadaki paylaşımlarında yer verdiği iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bugün halkın demokrasi ile ortaya koyduğu bu gücün önünde durmak isteyen, bu gidişatın parti içinde kendi çıkarlarına ters düştüğünü gören bazı odakların mevcut yönetime, kazanılmış belediyelere zarar verme çabası seçim sürecindeki davranışlarıyla ve sonrasındaki uygulamalarıyla aşikardır. Kimse kendi kötücül davranışlarını, parti aleyhine yaptığı çalışmaları, kaybetmemiz için gösterdiği gizli/açık çabaları örtbas edemez.

Cumhuriyet Halk Partisine saygısından, sevgisinden, yoldaşlıktan bahsedenlerin koca bir seçim kampanyası boyunca partili ve Esenyurtlu kimliğini bir kenara bırakıp başka partilerin mensubu gibi çalışma yapması, sözde parti aidiyetinin ve gönül bağının hangi seviyede olduğunu ayan beyan ortaya koymuştur.

Son aylarda giderek yükselen bir ivmeyle birçok ihale ve birçok ödeme yapılmış ve bize boş bir kasa ile 3 milyar TL'nin üstünde bir borç devredilmiştir.

Tamamen kasıtlı bir biçimde yürütülen bu süreç, aday gösterilmemiş olmasından dolayı kişisel bir hırs ile gelecek yönetim üzerine bir yük ve enkaz bırakma çabası ile adım atan bir yönetim anlayışından ibarettir. Sormak isteriz; yeni bir yönetimin işbaşına geleceği açıkken giderayak, son bir haftada onlarca müdürlüğe, başkan yardımcılıklarına atama yapmanın amacı, anlamı ve mantığı ne olabilir? Bu iyi niyetli, dürüst bir yönetim davranışı ile açıklanır mı?

Devir teslimden sonra 5 Nisan tarihinde İller Bankasından gönderilen pay ile personel maaşı ve ikramiyeleri personellerimizin bayramda zor durumda kalmaması için hızlıca ödenmiştir."

Etiketler :