Turgut Altınok, AKP'nin Mansur Yavaş anketinden çıkan sonucu 'beğenmedi'

Turgut Altınok, AKP'nin Mansur Yavaş anketinden çıkan sonucu 'beğenmedi'
AKP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Turgut Altınok, kamuoyuna yansıyan anketleri eleştirdi. Altınok, bunların hiçbir doğruluğu olmadığını iddia etti. AKP tarafından yaptırıldığı ileri sürülen ankette Mansur Yavaş'ın oy oranının yüzde 55 olduğu belirtiliyordu.

14 - 28 Mayıs'ta düzenlenen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde önceki yıllara göre bariz bir şekilde oy kaybı yaşadığı görülen AKP, yerel seçimde özellikle büyükşehirleri ana muhalefet partisinden alabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda CHP'li Mansur Yavaş'a karşı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Turgut Altınok, Sincan ilçesinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

'ANKETLERİN HİÇBİR DOĞRULUĞU YOK'

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili yapılan anketlerin doğru olmadığını öne süren Altınok, şöyle konuştu:
"Sahte anketler yayımlıyorlar. Bu anketlerin hiçbir doğruluğu yok."

KAMUOYUNA YANSIYAN SON ANKETTE DURUM NEYDİ?

FOX TV'de Çalar Saat programına konuk olan gazeteci Deniz Zeyrek, iktidar partisinin başkent için anket yaptırdığını ve 16 bin kişinin katıldığı araştırmada mevcut Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a yönelik memnuniyet oranının yüzde 64 olduğunu söylemişti.

Aynı ankette Yavaş'a oy vereceğini söyleyenlerin oranının da yüzde 55 olarak belirlendiğini ileri süren Zeyrek, İlker Karagöz'ün "Türkiye'de 1 Nisan sabahı net olan şehir Ankara gibi görünüyor" şeklindeki yorumuna "Evet öyle görünüyor" yanıtını vermişti.

Etiketler :