Tunç Soyer, adaylık için resmi başvurusunu yaptı

Tunç Soyer, adaylık için resmi başvurusunu yaptı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olmak için CHP İzmir İl Başkanlığına resmi başvurusunu yaptı.

Tunç Soyer, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylık başvurusunda bulundu.

Soyer'in koltuğuna çok sayıda eski milletvekili, belediye başkanı ve bürokrat talip olmuş durumda. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe istifa ederek bugün başvurusunu yapması beklenirken, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve önceki dönem İzmir Milletvekili Atila Sertel de adaylığını açıklayan isimlerden oldu.

2014-2019 yılları arasında yürüten Olgun Atila il başkanlığına adaylık dosyasını teslim ederken, 2015-2023 yılları arasında İzmir Milletvekilliği ve CHP Genel Sekreterliği görevini yürüten Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır da aday olma sinyali verdi.

İzmir'in CHP'de olan 23 ilçesinin belediye başkanı da 2024 seçimlerinde tekrar belediye başkan adayı olmak istediğini açıklamıştı. 19 ilçe belediye başkanı, tekrar aday olmak için ilçe başkanlıklarından dosyasını aldı.

Etiketler :