TRT'den Canlı Yayında Skandal...

TRT'den Canlı Yayında Skandal...
Özel, TRT Haber'in yayına girdiğini öğrendikten sonra, kanalın AKP ve CHP adaylarına verdiği sürelerle ilgili verileri paylaşmaya başladı. Ancak, TRT'nin bu açıklamaların başlamasından hemen önce yayını kestiği belirtildi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında TRT'ye sert tepki gösterdi. Özel, TRT Haber'in yayına girdiğini öğrendikten sonra kanalın AKP ve CHP adaylarına verdiği sürelerle ilgili verileri paylaşmaya başladı. Ancak TRT, Özel daha bu açıklamaya başlamadan yayını kesti.

TRT'nin Yayını Kesti, Videoyu Sildi

TRT Haber'in Twitter'da paylaştığı videoya göre kanal, Özel'in konuşmasını 3 dakika 25 saniye yayınladı. TRT Haber, ardından da paylaşımı Twitter hesabından kaldırdı.

Özgür Özel'den Sert Tepki:

Yayının kesilmesine tepki gösteren Özel, şunları söyledi:

"TRT'yi kimin ödediğini biliyorum. Bu milletin parasıyla, vergisiyle finanse edilen bir kurum. Bir partinin genel başkanının konuşmasını kesmek, hangi akla hizmet ediyor? Ben TRT'yi cenazemde istemiyorum. Bu kadar net söylüyorum."

AKP'ye Eleştiri:

Özel, TRT'nin AKP'nin propaganda aracı haline geldiğini de savundu:

"TRT, AKP'nin yalanlarını, propagandasını yaymak için kullanılıyor. Bu kabul edilemez. TRT'nin tarafsız ve objektif olması gerekiyor."

CHP'den Kınama:

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da TRT'nin yayını kesmesini kınadı. Özkoç, "TRT, AKP'nin tetikçisi haline gelmiştir" dedi.