Tam da HEDEP ile AKP Arasında Arka Kapıdan Görüşme İddiası Varken! Siyaset Kulislerini Isıtan Çok İlginç Bir Zamanlama

Tam da HEDEP ile AKP Arasında Arka Kapıdan Görüşme İddiası Varken! Siyaset Kulislerini Isıtan Çok İlginç Bir Zamanlama
AKP ile HEDEP arasında arka kapı diplomasisinin başladığı iddiaları siyasetin gündemine bomba gibi düşmüştü. Yerel seçimde ittifak gündemi sıcaklığını korurken önceki gün ilginç bir gelişme daha yaşandı. Gelişme "zamanlaması manidar" olarak yorumlandı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) ile AKP arasında "arka kapı diplomasisi"nin başladığı iddiası siyasetin gündemine bomba gibi düşmüştü.

HEDEP cephesinden yapılan açıklamalarda görüşme iddiası yalanlamıştı.

HEDEP'in AKP'ye güvenmediği, yazılı protokol istediği ancak AKP'nin MHP lideri Bahçeli'yle arasını bozmamak için yanaşmadığı gündeme gelmişti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, 6 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a selam göndermesinin AKP tarafından kullanılması ise tepkilere neden olmuştu. Arkasından Özgür Özel'in müzisyen Pervin Çakar'ın elini öpmesi bir bardak suda fırtınalar estirmişti.

Siyaset gündeminde bunlar yaşanırken ilginç bir gelişme yaşandı.

Ağrı'nın Patnos ilçesinde "ihaleye fesat karıştırma" iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra eylül ayında tahliye edilen Patnos Belediye Eşbaşkanları HEDEP'li Emrah Kılıç ve Müşerref Geçer, görevlerine iade edildi.

Haklarında yürütülen soruşturmadan aklanarak eylül ayında cezaevinden tahliye edilen Ağrı Patnos Belediye Eşbaşkanları Emrah Kılıç ve Müşerref Geçer, dün görevlerine başladı.

Siyaset kulislerinde HEDEP'li Müşerref Geçer ile Emrah Kılıç'ın tahliye edilip görevlerine başlaması ilginç bir gelişme olarak yorumlandı.