Seçim çalışmalarına katılmayacak mı? Mansur Yavaş'tan ilk açıklama

Seçim çalışmalarına katılmayacak mı? Mansur Yavaş'tan ilk açıklama
Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Mansur Yavaş, diğer genel başkanların cumhurbaşkanı yardımcısı olması halinde seçim çalışmalarına katılmayacağı iddialarına dair açıklama yaptı.

Mansur Yavaş, geçen günlerde Habertürk'te katıldığı bir programda, "Birkaç gün vaktimiz olsaydı, 'cumhurbaşkanı yardımcısı olarak beni ve Ekrem Başkanı ilan edin, sayın genel başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerin başında olsunlar' diyecektik. Kendi gruplarının başında olmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu benim fikrim" dedi.

Yavaş'ın bu önerisinin ardından Millet İttifakı'nda yeni bir tartışma başladığını öne süren TV100 yazarı Erdoğan Aktaş, Mansur Yavaş'ın Kılıçdaroğlu ile görüşeceğini ve "Diğer genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaksa, ben seçim çalışmalarına katılmayacağım" diyeceğini iddia etmişti.

İddia net şekilde yalanlandı

Bu iddia Mansur Yavaş İletişim Ofisi tarafından yalanlandı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Yavaş’ın bugün Kılıçdaroğlu ile görüşeceğini ve ‘Diğer genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaksa, ben seçim çalışmalarına katılmayacağım’ diyeceğini öne sürdü.

Sn. Mansur Yavaş’ın söylediği iddia edilen “Diğer genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaksa, seçim çalışmalarına katılmayacağım” ifadeleri KESİNLİKLE doğru değildir.

Kaynağı belli olmayan, dayanaksız, teyitsiz ve “kulis” adı altında paylaşılan bu tür haberlere itibar edilmemesini rica ederiz."