Saadet-Gelecek Gazze'ye Gidiyor

Saadet-Gelecek Gazze'ye Gidiyor
Saadet ve Gelecek Partisi, Gazze'ye gitmek için Dışişleri Bakanlığına ve Mısır Büyükelçiliğine başvuruda bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) ortak grubu bulunan Saadet ve Gelecek Partisi, haftalık olağan grup toplantısını düzenledi.

Saadet-Gelecek Partisi grubu Gazze’ye gitmek için Dışişleri Bakanlığına ve Mısır Büyükelçiliğine başvuruda bulundu.

BAKANLIĞA BAŞVURUDA BULUNULDU

Saadet-Gelecek Partisi’nden yapılan açıklamaya göre grup milletvekilleri 'Gazze’de yaşanan insanlık dramını ve insan hakları ihlallerini yerinde gözlemlemek ve mazlum Gazze halkı ile dayanışmalarını göstermek amacıyla' Mısır’a gidecek. Heyet Mısır’daki Refah sınır kapısından geçerek Gazze’ye giriş yapacak. Heyetin gidişi için Dışişleri Bakanlığına ve Mısır Büyükelçiliğine başvuruda bulunuldu.

karamollaoglu-kuduse-sahip-cikmak-ankaraya-sahip-cikmaktir-4532-dhaphoto1.jpg

FİLİSTİN MİTİNGİNE TEPKİ

Grup toplantısında konuşan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin, Filistin konusunda geç kaldığı eleştirisini dile getirdi. AKP’nin, İstanbul’da Filistin’e destek için yapacağı mitinge tepki gösteren Karamollaoğlu, "İktidar miting yapmaz, icraat yapar. Siz Biden'dan hiç İsrail’e destek mitingi talebini duydunuz mu? Böyle bir saçmalık olur mu? Siz Kudüs'e destek mitingini nasıl yapacaksınız? Adamlar uçaklarını gemilerini gönderirken siz sadece selam mı göndereceksiniz? Adamlar ilk günden itibaren seferber olmuşken, siz 16 gün sonra miting kararı alıp, 3 hafta sonra da mitingi mi yapacaksınız Allah aşkına" dedi.

karamollaoglu-kuduse-sahip-cikmak-ankaraya-sahip-cikmaktir-4532-dhaphoto2.jpg

DAVUTOĞLU: CUMHURİYETİN 100. YILI İÇİN HAZIRLIK VAR MI?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise Cumhuriyet'in 100'üncü yılını hatırlatarak, "İktidarın herhangi bir hazırlığı var mı? Ne yapıyor Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı için? İktidarın propaganda makinesi, Türkiye'nin gündemini belirlemeye çalışırken gündemde 100 yılın muhasebesi yok. Türkiye Yüzyılı üzerinden bir hayal üretme çabası var. Şimdi tam da vaktiydi; Cumhuriyetimizin gelecek yüzyılı ancak geçmiş yüzyılını anlayarak inşa edilebilirdi. Hafızasını kaybetmiş bir milletin geleceğini kuramayacağının farkında değiller. Birileri cumhuriyet öncesi geçmişi hafızalardan silmeye çalışırken diğerleri de maalesef bu sürekliliği yok etmeye çalışıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak:DHA

Etiketler :