Özgür Özel'den Hamza Dağ'a Rozet, Ampül, Bıyık ve İçkili Mekan Göndermesi

Özgür Özel'den Hamza Dağ'a Rozet, Ampül, Bıyık ve İçkili Mekan Göndermesi
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Foça’da; AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’ı da eleştirerek, “İzmir’de rozeti çıkararak, bıyığı incelterek, ampulü basmayarak, genel başkanlarının fotoğrafını asmayarak bir yarışa girişenler var" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Foça’da; AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’ı da eleştirerek, “İzmir’de rozeti çıkararak, bıyığı incelterek, ampulü basmayarak, genel başkanlarının fotoğrafını asmayarak bir yarışa girişenler var. İzmir’in bütün gençlerini bu tehlikeye dikkat çekmek istiyorum. Bu adayı buraya yollayan Recep Tayyip Erdoğan değil mi? İzmir’e kayyum atamaya çalışıyor. Buna İzmir geçit vermeyecek” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim çalışmaları kapsamında İzmir Foça’da halka seslendi. Konuşmasında emeklilerin, çiftçilerin sorunlarına sorunlarına değinen Özel, AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ konusunda da seçmenlere uyarılarda bulundu.

HAMZA DAĞ’A TEPKİ

CHP lideri Özel, AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ’ın “bağımsız aday” gibi seçim kampanyası sürdürmesine de tepki gösterdi. Özel, “İzmir’de rozeti çıkararak, bıyığı incelterek, ampulü basmayarak, genel başkanlarının fotoğrafını asmayarak bir yarışa girişenler var. İzmir’in bütün gençlerini bu tehlikeye dikkat çekmek istiyorum. Getirdikleri aday geçmişte alkol yasası görüşülürken gece 22.00’den sonra alkol satılmamasını ‘20.00’den önce satılsa ne olur, hiç satılmasa ne olur’ diyen aday, gelmiş şimdi içkili mekanları geziyor,’ gelirsek karışmayız’ diye.

Bunların bir şehre ne yapacaklarını ne yapacaklarını söylediklerine göre değil, başka şehirlerde ne yaptıklarına göre değerlendirin. Hele hele bu adayı buraya yollayan Recep Tayyip Erdoğan değil mi? Boğaziçi Üniversitesi’ndeki bütün yarışta hepsi Tayyip Erdoğan’ın hazzetmedikleri olduğu için OHAL sırasında kanunu değiştirdi, döndü rektör atama yetkisini kendine aldı tek başına. Vali atar gibi, genel müdür atar gibi rektör atıyor. Atadığı rektör, Boğaziçi’ne geldi neler yaptı gördünüz. Dünyanın en özgür üniversitelerinden birini açık hava cezaevine çevirdiler. Türkiye’nin göz bebeğinin canına okudular. Boğaziçi’ndeki rektörü kim atıyorsa, Hamza Dağ’ı da o atadı. İzmir’e kayyum atamaya çalışıyor. Buna İzmir geçit vermeyecek” dedi.

Özgür Özel'den Hamza Dağ'a Rozet, Ampül ve Bıyık Göndermesi

Özel konuşmasında şunları söyledi:

“Hepimizin bir görevi tek var; yılmamak, üzülmemek, tükenmemek ve vazgeçmemek. İkinci yüzyıla partimiz büyük bir değişimle, büyük bir dönüşümle girdi. İkinci yüzyılın ilk sandığı, haftaya bu saatlerde içine atılacak oylarla şekilleniyor olacak. Bu yerel seçimden çıkacak sonuç, geneldeki iktidarı dengeleyen, ezilenlere, kimsesizlere, yoksullara, emeklilere, emekçilere, çiftçilere, esnaflara sahip çıkacak sosyal demokrat iktidar için, güçlü bir ana muhalefet partisi ve Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının ilk genel seçimlerinde iktidara Atatürk’ün partisini yeniden getirecek kadrolara ve partiye güç vermek, gelecek hafta pazar günü sizlerin elindedir.”

“BU KAYBIN ADI ZENGİNLERE SERVET TRANSFERİDİR”

Konuşmasında, AKP’nin iktidara geldiği yıllar ile bugünkü emekli maaşlarının asgari ücret ile kıyaslamasını da yapan Özel, “Geçen sene gevrek 5 liraydı, 7 bin 500 liraya 1500 gevrek alırdı. Bu sene gevrek 10 lira oldu, 10 bin liraya bin tane alıyorsun. Hesap bin 500 gevrek alandan bin gevrek alana gerilemiş. Bir yıldaki kayıp ortada. Bu kaybın adı birilerinin eliyle hepimizin cebinden zenginlere servet transferidir” dedi.

“İYİ İNSANLARDAN OY İSTİYORUZ”

Foça’daki İYİ Partilere seslenen Özel, “31 Mart seçimiyle ilgili Foça’daki CHP’liler dışında eski ittifak ortaklarımızdan, gözünde gölünde güneş olanlardan, İYİ insanlardan, haramdan yalan bıkmış muhafazakarlardan elbette oy istiyoruz. AK Partili olsun, MHP’li olsun hepsinin oylarını istiyoruz. İki şey için istiyoruz; iyi ve güçlü yönetim için, İzmir Büyükşehirle uyum içerisinde çalışmaları için. Foça’da, İzmir’de elbette seçimi kazanacağız” diye konuştu.

“EMEKLİLER, KÖYLÜLER, ÇİFTÇİLER BU SEÇİMDE AK PARTİ’YE SARI KARTI GÖSTERMENİN ZAMANIDIR”

Özel, şöyle konuştu:

“31 Mart günü sandıklar dile gelip konuştuğunda AK Parti, Cumhur İttifakı ‘belki Foça’yı kaybettik, belki İzmir’i kaybettik, ama biz yine emekliden oy alıyoruz, biz yine köylerden oy alıyoruz, biz yine AK Parti’nin kemik seçmeninden oy alıyoruz, kimse maaşa, zamlara, enflasyona bakmıyor’ denirse, mayısta AK Parti’ye, Erdoğan’a oy verenler yine oy verirse ‘hayat pahalılığının siyasette bir maliyeti yok’ diye düşünecekler, ‘zamların bir maliyeti yok’ diye düşünecekler. Onun için emekliler, köylüler, çiftçiler; bu seçimde AK Parti’ye sarı kartı göstermenin zamanıdır.

ÖZEL AKP’Lİ SEÇMENE DE SESLENDİ

AK Partililer çantada keklik olmadığınızı, AK Partililer zamlardan yıldığınızı, AK Partililer bu maaşla geçinemediğinizi, AK Partililer hak ettiğiniz destekleri alamayıp çiftçilikle geçinemediğinizi göstermenin yolu bu yerel seçimdir. Bu seçim sağ-sol seçimi değil; bu seçim iyi hizmet edecek bir yöneticiyi başa geçirme seçimi. Bu seçim, pahalılıktan bıkmış, bıçak kemiğe dayanmış, yoksullaştırılmış milyonların hükümete isyan seçimi.”

Özel, açıklamasının devamında çiftçilerin, ataması yapılmayan öğretmenlerin, çıraklık ve staj mağdurlarının da sorunlarına dikkat çekti.