"Şeriat uygulanırsa ne parmağın ne dilin kalır"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan'ın şeriat açıklamalarına yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Manisa’da aday tanıtım toplantısına konuştu. Özel, şeriatı savunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Uygulanırsa bir parmağın, elin, dilin kalmaz” dedi.

Manisa’da partisinin aday tanıtımında konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘şeriat’ı savunduğu açıklamasına yanıt verdi. Özel, “Buradan bütün Türkiye’ye söylüyorum. Açlığın, yoksulluğun, işsizliğin olduğu yerde Recep Tayyip Erdoğan’ın suni gündemlerinin peşine takılmayacağız” dedi. Hafize Gaye Erkan’ın Merkez Bankası Başkanlığı’ndan istifa etmesi hakkında da konuşan Özgür Özel, “Parti içindeki çekişmelere cumhuriyetin koca kurumunu karıştırdılar” yorumunu yaptı.

“BİR TANE PARMAĞIN, ELİN, DİLİN KALMAZ”

Özgür Özel’in açıklamalarında öne çıkan satır başları şöyle:

“Birileri bize hakaret ediyor, saldırıyorlar, hiçbir şey olmasa bile ortaya bir tartışma atmaya çalışıyorlar. Sen şeriat tartışmasından bu ülkede ne elde edeceksin? Zamları, pahalılığı konuşmak istemiyorlar.

Buradan bütün Türkiye’ye söylüyorum; açlığın, yoksulluğun, işsizliğin olduğu yerde Recep Tayyip Erdoğan’ın suni gündemlerinin peşine takılmayacağız.

Cevap da vereyim; şeriat dediğin kurallar pozitif hukukun yerinde olsun dersen iyi düşün, hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun, uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz senin dilin. O yüzden şeriat, saltanat deyip kendisine son halife diye slogan attırdığın kimsenin kafasını karıştırma.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Diyanet Akademisi Başkanlığı 1. Dönem Aday Din Görevlileri Mezuniyet Merasimi'nde konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, adliye koridorlarında şeriat sloganları atan ve mitinglerde hilafet bayrağı açan gruplara sahip çıkmıştı.

Erdoğan "Farklı maskeler altında şeriat düşmanlığı var. İslam'ın hayata dair kurallarının bütününü temsil eden şeriata düşmanlık esasında dinin bizatihi kendisine husumettir. İnanıp inanmamak, yaşayıp yaşamamak elbette bir tercih meselesidir. Ama dinin emirlerine dil uzatmak başka bir konudur" demişti.

Etiketler :