Nebati 'ekonomideki başarılarıyla' övündü!

Nebati 'ekonomideki başarılarıyla' övündü!
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, muhalefetin faizleri artırıp artırmayacağının ve IMF'ye başvurup başvurmayacağının bilinmediğini söyledi. Nebati, Faiz artırımının fabrikaların kapanmasına, finansal sistemin zarar görmesine ve sonra da işsizliğe yol açacağını ileri sürdü.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Denizli Göveçlik Kültür Merkezi'nde Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi üyeleriyle iftarda bir araya geldi.

Konuşmasında muhalefetin faizleri artırıp artırmayacağının, IMF’ye başvurup başvurmayacağının bilinmediğini ileri süren Nebati şunları söyledi:

“Yoksa gizli kapılar ardında faiz artırma hesapları yaparak aslında faiz artırımıyla bir tarafta fabrikaların kapanmasına, öbür tarafta finansal sistemin zarar görmesine ve sonra da işsizliğe yol açacak düşüncenizi kendi aranızda paylaşıyor musunuz? Biz 21 yıldır Sayın Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde ne iddia ettiysek onu yaptık” dedi.

SEÇİMLERDE OY İSTEDİ

Nebati, “14 Mayıs, bir tarafta ekonomik başarıların sağlandığı, öbür tarafta savunma sanayisinden her türlü dünyayla yarışacak enstrümanları, başarıları ortaya koyacak bir gün.”

Tüm vatandaşların 14 Mayıs’ta ne yapacağını çok iyi bildiğini kaydeden Nebati, “14 Mayıs, doğrunun, başarının ve ekonomik olarak da Türkiye Ekonomi Modeli’nin derinden işlevsel hale getirildiği bir sürecin dönüm noktası olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak:AA

Etiketler :