MHP üyesinden MHP yöneticilerine şoke eden şikâyet: Silahlı gelip darp ettiler!

MHP üyesinden MHP yöneticilerine şoke eden şikâyet: Silahlı gelip darp ettiler!
MHP’li Üzeyir Bacacı, seçimde usulsüzlük yapmakla suçladığı ilçe başkanı ve beraberindeki 6 kişi tarafından darp edildiğini, kendisine silah çekildiği anlatarak şikâyetçi oldu. Olay anında ofiste bulunan 5 kişi de Bacacı’yı teyit eden ifadeler verdi. Suçlanan ilçe başkanı “Üzeyir Bacacı’nın ofisine gitmedim” dedi. İl başkanı ise Bacacı’nın yüzündeki darp için “Kendisi de yapmış olabilir” dedi.

Kocaeli Kandıra’da emlakçılık yapan Üzeyir Bacacı (44), yaklaşan yerel seçim öncesi belediye meclisi olarak gösterilen iki isim nedeni ile ilçe örgütü ile karşı karşıya geldi. Bacacı, AKP ile birlikte Kandıra’da girilen seçimde MHP kontenjanından gösterilen A. K. ve S. B.’nin, yasal olarak meclis üyesine aday gösterilemeyeceklerini söyledi.

Bacacı, konuya ilişkin itirazını 23 Şubat’ta Kandıra İlçe Seçim Kurulu’na yaptı. İtirazın olumsuz sonuçlanması üzerine Bacacı önceki gün il seçim kuruluna başvurdu. İl seçim kurulu kararı beklenirken dün dikkat çeken olay yaşandı. Bacacı’nın Kandıra Polis Merkezi’nde verdiği ifadeye göre, saat 16.00 sıralarında MHP Kandıra İlçe Başkanı Emrah Çolak ve Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı A. Özdemir’in kardeşi Oğuzhan Özdemir ve beraberindeki 5 kişiyle bu kişinin işyerine gitti.

‘SENİ İL BAŞKANI ÇAĞIRIYOR’
Bu sırada ofiste Bacacı’nın sekreteri H. İ. ile 3 esnaf arkadaşı daha bulunuyordu. Emrah Çolak ve beraberinde gelenler, Bacacı’nın yaptığı itiraza ilişkin konuyu açtı. Gelen kişiler, Bacacı’ya kendileri ile beraber il başkanlığına gelmesi gerektiğini söyledi. Bacacı bu teklifi kabul etmedi. Taraflar arasında konuşma sürerken Bacacı ile Çolak arasında tartışma yaşanmaya başladı. Bu aşamadan sonra, Çolak’ın beraberinde gelen ve il disiplin kurulu üyeleri olarak tanıtılan 5 kişi, diğer kişileri başka odaya yönlendirerek Bacacı ile yalnız kaldılar.

İKİ KİŞİ SİLAH DOĞRULTTU
Bacacı, bu kişilerle baş başa kaldığı odada yaşananlara ilişkin “Odada, ben ve bu 5 kişi kaldık. Bu şahıslardan, üzerinde yeşil gömlek ve mavi kot pantolon bulunan şahıs kapıyı içeriden kilitledi” dedi. Bacacı, eşkal bilgisini verdiği iki kişinin belindeki silahları çıkardıklarını anlatarak “Bu tabancaları bana doğrultarak ‘Seni il başkanı çağırmış. Nasıl gelmezsin’ dediler. Bu sırada, kapıyı kilitleyen yeşil gömlekli şahıs benim sol gözüme yumruk attı ve bu 5 kişi beni darp etmeye başladı” diye konuştu.

KAPIYI ZORLAYARAK AÇTILAR
Bacacı ifadesinin devamında şu ifadeleri kullandı: “Arbede seslerini duyan diğer odadaki diğer arkadaşlarım, bulunduğumuz odanın kapısını zorladılar. Kapıyı zorlayarak açtılar ve akabinde tanımadığım bu 5 şahıs odadan çıktı.” Bacacı, bu kişilerin iş yerinden koşarak uzaklaştıkları esnada Emrah Çolak ve Oğuzhan Özdemir’in elinde silah olduğunu gördüğünü kaydetti.

CAN GÜVENLİĞİM YOK
Bacacı, iş yerine gelen kişilerin, darp ve tehdit öncesi kahve içtiklerini belirterek “Şahısların, kahve içtiği bardaklar dükkanımda yıkanmamış halde duruyor. Delil tespiti için bu bardaklardan parmak izi alınmasını istiyorum” dedi. Bacacı, can güvenliğinin olmadığını belirterek korunma talep etti.

TANIK: YERDE GÖRDÜM 4 KİŞİ DARP EDİYORDU
Olay anında Üzeyir Bacacı’nın iş yerinde bulunan sekreteri H. İ.’nin yanı sıra esnaf arkadaşları B. Ç., İ. O., M. D. de, polis merkezinde, bu kişinin verdiği ifade ile örtüşen bilgiler verdi. Müteahhit olduğunu belirten B. Ç. (31), Bacacı’nın gelen 5 kişi ile diğer odada oldukları sırada benzer bir saldırının da, bulundukları odada olduğunu “Oğuzhan Özdemir, M. D.’ye, ‘Sen kim oluyorsun Emrah’a (Emrah Çolak) sus diyorsun’ dedi M.’nin yüzüne eli ile vurdu. Biz M.’yi, Oğuzhan’ın elinden almaya çalıştık. O sırada, içeriden de arbede sesleri gelmeye başladı. Biz kilitli olan kapıyı zorladık ve kapı açıldı. Ben içeri girdiğimde Üzeyir Bacacı yerdeydi ve tanımadığım 4 kişi Üzeyir Bacacı’nın üzerindeydi ve onu darp ediyorlardı” sözleri ile anlattı.

mlp3.jpegYüzüne yumruk darbesi alan Bacacı'nın sol gözünün altında morarma oluştu.

‘YÜZÜNÜ DUVARA VURMUŞ OLABİLİR’
Suçlanan İlçe Başkanı Emrah Çolak, Halkv.com.tr’ye “Ben bugün Üzeyir Bacacı’nın ofisine gitmedim” dedi. Çolak, olayın olduğu söylenen saatlerde İzmit’te olduğunu, Oğuzhan Özdemir ile de bir arada olduklarını söyledi. MHP Kocaeli İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş ise, Halktv.com.tr’nin sorusu üzerine, Üzeyir Bacasız’nın ruh sağlığının yerinde olmadığını öne sürerek, ifadesindeki anlatımların hayal ürünü olabileceği görüşünü öne sürdü. Demirbaş, Bacacı’nın yüzündeki darp için ise “Kendisini duvardan duvara da vurmuş olabilir” dedi. Demirbaş, olayın olduğu iddia edilen saat aralığında Emrah Çolak’ın il örgütü binasında olduğunu söyledi.

mhp1.jpegBacacı ifadesinde iki kişinin silah çektiğini dakikalarca darp edildiğini söyledi.

‘SONUM SİNAN ATEŞ GİBİ OLURDU’
Silahlı 5 kişi tarafından darp edildiğini belirten ve 22 yıldır MHP üyesi olduğunu belirten Üzeyir Bacacı ise Halktv.com.tr’ye “İki kişiyi, usulsüz olarak meclis üyesi olarak gösterdiler. Buna karşı çıktım. Davaya karşı çıktığımı düşündükleri için iş bu noktaya geldi. Bu kişilerle birlikte gitseydim başıma her şey gelebilirdi. Sinan Ateş’in başına gelen benim de başıma gelirdi. Kendi iş yerimde silahla beni tehdit edip darp eden kişiler, başka bir yerde her şeyi yapabilirdi” açıklaması yaptı. Bacacı, kendisin darp eden kişilerin ise MHP Kocaeli İl Disiplin Kurulu üyeleri Fikri Kalaycıoğlu, Cemal Yalnızoğlu, Ferdi Gürel, Süha Onaran ve İsmail Kayabay olduğunu tespit ettiğini kaydetti.

mhp5.jpegDün, Üzeyir Bacacı'nın ofisine gelen kişilerden 3'ünün görüntüsü soruşturma dosyasına girdi.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :