Meral Akşener, Parti sözcüsünün "İstanbul ve Ankara" Açıklamasını Yumuşattı

Meral Akşener, Parti sözcüsünün "İstanbul ve Ankara" Açıklamasını Yumuşattı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'nun Ankara ve İstanbul'da kendi adaylarını çıkaracaklarını söylemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, Zorlu'nun 'tedbiren' bu şekilde konuştuğunu kaydederek aday isimleri üzerinde anlaşmalar ve uzlaşmalar olabileceğini ifade etti.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, dün yaptığı açıklamalarda yaklaşan yerel seçimlere dair konuştu. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş karşısında aday çıkarıp çıkarılmayacağını yanıtlayan Zorlu, "Biz kendi adaylarımızı çıkaracağız. Bunun hazırlık ve çabası içerisindeyiz" dedi.

Gazeteci Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Zorlu'nun açıklamalarını sordu.

"Ortak adaylara kapalı değiliz"

Akşener, "Ankara ve İstanbul’da yerel seçimlere kendi adaylarınızla girecekmişsiniz, doğru mu?" sorusu üzerine, "Prensip olarak uzlaşamadığımız her yerde adayımızı çıkarırız. Ortak adaylara kapalı değiliz ama bu her halükarda destekleriz anlamına da gelmez" cevabını verdi.

Akşener'in açıklamaları şöyle:

"Kürşad Bey’i (Prof. Kürşad Zorlu) tanırsınız. Bu, onun temkinli üslubudur. Tedbiren böyle bir şey söylemeyi uygun görmüştür.

Yerel seçimde ittifak zaten yok. Aday isimleri üzerinde anlaşmalar, uzlaşmalar olabilir. Şu an için de ortada üzerinde konuşulacak, uzlaşılacak isimler olmadığı için Kürşad Bey de bizim kendi adayımızı çıkaracağımızı söylemiştir. Prensip olarak uzlaşamadığımız her yerde adayımızı çıkarırız. Ortak adaylara kapalı değiliz ama bu her halükarda destekleriz anlamına da gelmez."

Etiketler :