Kılıçdaroğlu'ndan Kendisini Hedef Alan Erdoğan'a Sert Yanıt!

Kılıçdaroğlu'ndan Kendisini Hedef Alan Erdoğan'a Sert Yanıt!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini "22 yıllık siyasi yolculuğumuzda kalibremize uygun bir muhalefet bulamadık" sözleriyle eleştiren AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 22. kuruluş yıldönümünde yaptığı açıklamalarda muhalefeti ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu, ""Her şeyi değiştirdik fakat ülkemizin ana muhalefet partisini, tek parti faşizminin boyunduruğundan bir türlü kurtaramadık" sözleriyle hedef almıştı.

Erdoğan'ın sözleri şöyleydi;

"22 yıllık siyasi yolculuklarında kalibre ve kalitelerine uygun bir muhalefet bulamadıklarını dile getiren Erdoğan, "Her şeyi değiştirdik fakat ülkemizin ana muhalefet partisini, tek parti faşizminin boyunduruğundan bir türlü kurtaramadık. Halka rağmen halkçı bu zihniyet mensuplarına millete saygı duymayı, milli iradeye hürmet göstermeyi öğretemedik. 22 yıllık sürede tam 17 kez sandıkta bizimle yarıştılar. Yani ortalama 1,5 yılda bir siyaset arenasında karşımıza çıktılar. Her defasında milletten okkalı bir tokat yediler. Milleti hafife almanın, milli iradeyi aşağılamanın, sandığın meşruiyetini sorgulamanın bedelini seçimleri kaybederek ödediler."

O sözler Kılıçdaroğlu'ndan yanıt

Erdoğan'ın sözlerine Kemal Kılıçdaroğlu'ndan böyle yanıt geldi:

"Sevgili Erdoğan; yolsuzluğu, adaletsizliği, liyakatsizliği, 5’li çetelere hizmeti hiçbir zaman “kalite” ve “kalibre” olarak görmedik, görmeyeceğiz de. Bu senin ve Saray sosyetesinin işidir. 22 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi’ni kendine ve Saray sosyetesine benzetmeye çalıştığını söylüyorsun… Boşuna uğraşma; devleti soyanların, uyuşturucu baronlarına hizmet edenlerin, hudutları namus olmaktan çıkaranların asla CHP’de yeri yoktur, olmaz da!"