Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun Görüşmesinin Perde Arkası! Kılıçdaroğlu 'Söyleyeceğiniz Bir Şey Var Mıdır?' Diye Sordu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile saat 09.30'da Çankaya Belediyesi'nin Ahlatlıbel Tesisleri'nde bir araya geldi. Görüşme bir saat sürdü.

Gazeteci Altan Sancar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Ankara'daki kısa görüşmesinin perde arkasını yazdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 1 saatlik bir görüşme yaptı.

5 Kasım'da yapılacak kongre öncesi yapılan bu görüşmenin detayları merak ediliyordu.

Gazeteci Altan Sancar bugün Ankara'da yapılan kritik görüşmenin arka planını yazdı.

kilicdaroglu22.jpg

Sancar görüşmenin kurultay işleyişiyle ilgili olduğunu aktardı.

kilicdaroglu-imamoglu88.jpg

“SÖYLEYECEĞİNİZ BİR ŞEY VAR MIDIR”

Sancar şunları kaydetti:

"Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu görüşmesindeki tek gündem kurultay divan başkanlığı ve kurultayın sağlıklı ilerlemesi oldu. Geçtiğimiz hafta CHP’li Gürsel Erol, İmamoğlu ile görüşerek bu yöndeki öneriyi iletiyor. İmamoğlu prensipte ‘evet’ dese de konuşulması gereken ayrıntılar olduğunu belirtiyor. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu ile görüşme organize ediliyor.

kilicdaroglu-imamoglu55.jpg

Görüşmede de İmamoğlu güvenlik, delege imzaları gibi tartışma konusu olan durumları iletiyor. Kılıçdaroğlu da “Gürsel Bey ile konuşarak organize edebilirsiniz” diyor ve görüşme bitiyor. Görüşme sonunda Kılıçdaroğlu İmamoğlu’na “Söyleyeceğiniz bir şey var mıdır” deyince, İmamoğlu da “Siz davet ettiniz genel başkanım, sizin var mıdır” cevabını veriyor. Kılıçdaroğlu da olmadığını söyleyince görüşme sona eriyor."