Kemal Kılıçdaroğlu, BBC'ye Konuştu: Dış Politika İçin Dikkat Çeken 'Kremlin' Çıkışı

Kemal Kılıçdaroğlu, BBC'ye Konuştu: Dış Politika İçin Dikkat Çeken 'Kremlin' Çıkışı
Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Kemal Kılıçdaroğlu, BBC'ye konuştu. Kılıçdaroğlu, dış politikaya yönelik dikkat çekici mesajlar verdi.

Kritik seçimlere 10 gün kaldı. Partilerin ve liderlerin çalışmaları son hızla devam ediyor. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İngiltere'nin kamu yayıncısı BBC'ye bir röportaj verdi.

"Erdoğan'ın rakibi barış ve demokrasi vaat ediyor" başlığıyla yayımlanan röportajda, Kılıçdaroğlu'nun dış politikaya ilişkin dikkat çekici mesajları yer alıyor.

Türkiye'nin yönünü yeniden belirleyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Kremlin'le değil Batı'yla ilişkilerin öncelikli hale geleceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Medeni dünyanın bir parçası olmak istiyoruz. Özgür bir medya ve tam bağımsız bir yargı istiyoruz. Erdoğan böyle düşünmüyor. Daha da otoriter olmak istiyor. Benimle Erdoğan arasındaki fark, siyahla beyaz arasındaki fark gibi" şeklinde konuştu.

"Erdoğan sessizce geri çekilecek"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimleri kaybetmesi halinde "sessizce geri çekileceğini" söyleyen Kılıçdaroğlu, "Kimsenin bundan şüphesi olmasın" dedi.

Seçim güvenliği için muhalefet partilerinin "tedbirli" olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, "Tüm sandıklarda birden fazla gözlemci bulundurarak oyların doğru ve güvenli şekilde kullanıldığından ve uygun şekilde sayıldığından emin olmak istiyoruz. Bunu başarmak için 1,5 yıldır çok çalıştık ve önlemler aldık" diye konuştu.

Etiketler :