Kabine bugün toplanıyor... Emekli maaşları ve öğrencilere vergisiz telefon masada

Kabine bugün toplanıyor... Emekli maaşları ve öğrencilere vergisiz telefon masada
Milyonlarca emeklinin gözü bugün toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne çevrildi. Kabine, bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kabine'nin gündeminde emekli maaşlarına yönelik düzenleme ve öğrencilere vergisiz cep telefonu var.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 3 haftalık aranın ardından bugün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor.

Toplantının öncelikli gündeminde emekli maaşlarına yönelik düzenleme ve gençlere vergisiz cep telefonu desteği var.

Maaş zammıyla ilgili düzenleme bekleyen milyonlarca emeklinin gözü Kabine toplantısına çevrildi. Yasal düzenleme için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ortak çalışmasının sürdüğü belirtilirken, Kabine toplantısında çalışmalarda gelinen son aşamaya ilişkin sunum yapılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, son açıklamasında düzenleme için yılbaşını işaret ederken, “Düşük alanları destekleyici mahiyette bir yaklaşımımız olacak” demişti.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE VERGİSİZ TELEFON

Toplantıda, üniversite öğrencilerine vaat edilen 'vergisiz cep telefonu' çalışmasının son şeklini alması bekleniyor.

Erdoğan, 5 Eylül’de gerçekleşen son Kabine toplantısından sonraki konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı:
“Yükseköğretimde okuyan öğrencilerimize taahhüdümüz olan 10 GB internet ve cep telefonu desteği konusunu değerlendirdik. Cumhurbaşkanı Yardımcımızı ve ilgili bakanlarımızı kabinemize sundukları çalışmayı tekemmül ettirmeleri hususunda talimatlandırdık. Nihai çalışmaya göre, inşallah bir sonraki toplantımızda her iki konuyla ilgili detayları gençlerimizle paylaşacağız.”

Kabine toplantısının ardından, Erdoğan, 'Millete Sesleniş' konuşmasıyla alınan kararları kamuoyuna duyuracak.

Etiketler :