Jandarma Komutanına Küfür Eden AKP'li İhraç Ediliyor

Olayın duyulmasından sonra Babaoğlan Altun çığ gibi büyüyen tepkilere "ama hak etti" demişti

AKP'li Aday Babaoğlan Altun, Jandarma Komutanına Küfür Ettiği İçin İhraç Ediliyor

Niğde'nin Hacıabdullah beldesinde AKP'den belediye başkan adayı gösterilen Babaoğlan Altun'un, jandarma komutanına küfür etmesinin ardından partiden kesin ihracı için sürecin başlatıldığı açıklandı.

Altun, bir toplantıda yaptığı konuşmada jandarma komutanına "o.... ç....." şeklinde küfür etti. Bu küfür, toplantıya katılanlar tarafından tepkiyle karşılandı. Altun ise tepkilere "hak etti" yanıtını verdi.

Olayın ardından AKP Niğde İl Başkanlığı, Altun hakkında disiplin soruşturması başlattı. Yapılan açıklamada, Altun'un sözlerinin kabul edilemez olduğu ve partiyle bağdaşmadığı belirtilerek, kesin ihraç için sürecin başlatıldığı duyuruldu.

Tepkiler Çığ Gibi Büyüdü

Altun'un jandarma komutanına küfür etmesi, sosyal medyada ve kamuoyunda büyük tepkilere yol açtı. Birçok kişi, Altun'un bu sözlerinin affedilemez olduğunu ve adaylıktan ihraç edilmesi gerektiğini savundu.

AKP'den Tepkilere Tepki

AKP'nin Altun'u ihraç etmesi, bazı partililer tarafından da tepkiyle karşılandı. Bazı AKP'liler, Altun'un sözlerinin partiye zarar verdiğini ve ihraç kararının yanlış olduğunu savundu.

Olay Yargıya Taşınabilir

Babaoğlan Altun'un jandarma komutanına küfür ettiği olayla ilgili yasal sürecin de başlatılması bekleniyor. Jandarma komutanının Altun hakkında suç duyurusunda bulunması halinde, olay yargıya taşınabilir.

Etiketler :