İYİ Parti İlçe Başkanlarından Mansur Yavaş'a 21 Evet

İYİ Parti İlçe Başkanlarından Mansur Yavaş'a 21 Evet
CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin ardından ittifak konusunu İYİ Parti Genel İdare Kurulu'na taşıyacağını belirten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ilçe başkanlarıyla görüşerek Ankara için bir oylama gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde ittifak görüşmeleri için Ankara'da bir araya geldi.

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Özel, iş birliği konusundaki tekliflerinin Akşener tarafından İYİ Parti'nin Genel İdare Kurulu'na (GİK) taşınacağını belirtirken, T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre, Ankara'da İYİ Parti ilçe başkanları ile yapılan oylamanın sonucu belli oldu.

21 BAŞKAN İTTİFAK DEDİ, 2 BAŞKAN KARŞI ÇIKTI

25 ilçe başkanından 23’ünün katıldığı toplantıda 21 ilçe başkanı CHP ile Ankara’da iş birliği yapılması gerektiği yönünde oy kullanırken iki ilçe başkanı ise iş birliğine karşı çıktı. Toplantıda ayrıca İstanbul için de bir değerlendirme yapılması kararlaştırıldı.

"MAYIS SEÇİMLERİ GİBİ OLMASIN!"

Akşener, Özel ile gerçekleştirdiği görüşmede "Mayıs seçimleri gibi olmasın. Her şey şeffaf ve güvene dayalı yürüsün. Bu görüşmeler de gizli saklı değil, heyetlerle yürütülsün" ifadelerini kullanırken, Özel cephesinden "Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı 3 ismin de arkasındayız. Diğer tüm adaylar için iş birliğine açığız" yanıtı geldi.

ÖZGÜR ÖZEL'DEN 'SİYASİ NEZAKET' UYARISI

Özel, basın mensuplarının İYİ Parti Ankara ilçe başkanlarından ittifak hakkında olumlu görüşler olduğu yönündeki sorusu üzerine “İYİ Parti’nin kendi teşkilatının değerlendirmesini, benim yorumlamam siyasi nezakete sığmaz. Kendileri değerlendirecekler” yanıtını verdi.

İSTANBUL İÇİN BU AKŞAM TOPLANILACAK

Ankara için yapılan görüşmenin ardından bu akşam İYİ Parti Genel Merkezi'nde İstanbul ilçe başkanları ile bir görüşme yapılacağı ve benzer bir oylamanın gerçekleştirileceği belirtildi.