İYİ Parti'den AKP ve MHP İle İttifak Açıklaması

İYİ Parti'den AKP ve MHP İle İttifak Açıklaması
İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, Eskişehir'de CHP ile ittifak konusunda ciddi sıkıntılar yaşandığını söyleyerek, belirli prensipler dahilinde AK Parti, MHP, Saadet Partisi ile ittifak yapabileceklerini açıkladı.

TV 100'de katıldığı bir programda yerel seçimlerle ilgili konuşan Hatipoğlu “Sayın Genel Başkanla dönem dönem bir araya geliyoruz ama bunun üzerinde çok fazla durmadık. Çünkü zaten aşikâr olan bir konunun tekrar tekrar gündeme gelmesi tartışılması bana enteresan geliyor. Türkiye’de böyle şeyler olabiliyor ise biz aynı tabandan olan partiler neden bir araya gelemiyoruz? Ben olsun diye söylemiyorum ama olmasını dillendirdiğim zaman insanlar neden bu kadar alınıyor veya tepki veriyor?” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ, MHP İLE İTTİFAK OLABİLİR

İttifakla ilgili Hatipoğlu “Biz Eskişehir’de de diğer illerde de seçim döneminde CHP’li beraber ittifak yaptığımız arkadaşlardan ciddi sıkıntılar yaşadık. Mesela Eskişehir’de ‘İYİ Parti milletvekili çıkaramıyor oyunuz boşuna gitmesin gelin CHP’ye oyunuz verin’ diye çalışmalar yapılmış. Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet Partisi olabilir” şeklinde konuştu.

Etiketler :