İsmail Küçükkaya'dan Ahmet Hakan'a: İcazet alacak değiliz

Halk TV'de yayınlanan 'İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah' programında Meral Akşener'e sorduğu bir soru nedeniyle Ahmet Hakan'ın eleştirdiği İsmail Küçükkaya'dan yanıt geldi. Küçükkaya "Siyasilerden icazet alacak değiliz" dedi.

Halk TV'de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah'ın konuğu İYİ Parti lideri Meral Akşener olmuştu. İsmail Küçükkaya da bu programda Akşener'e bir soru sordu. Soru ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 28 Ekim Cuma günü katılacağı 'Türkiye'nin Yüzyılı' programına bazı gazetecilerin de davet edilmesiyle ilgiliydi. Bu gazetecilerin uzun zaman sonra iktidardan bir etkinlik için davet alması gündem olmuştu. Küçükkaya da bu konuyu Akşener'e sordu. Ancak bu soruya Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan tepki gösterdi.

Hakan bugünkü köşesinde kendisinin böyle bir soru sorması halinde tepki toplayacağını belirterek şunları yazdı:

İsmail soruyor:

“Efendim, AK Parti’nin toplantısına bizi de davet ettiler. Ne dersiniz? Gidelim mi?”

Akşener cevap veriyor:

“Bence gidin.”

Şimdi bu manzarayı bir tarafa bırakalım.

Bambaşka bir ekran manzarası gözünüzün önüne gelsin.

CNN Türk’teyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuğumuz.

Ve ben aniden şöyle bir şey söylüyorum:

“Efendim, İYİ Parti’nin etkinliği var. Beni de davet ettiler. Ne dersiniz, gidelim mi?”

Ne olurdu?

Gerçekten ne olurdu?

Dininize imanınıza dürüstçe cevap verin.

Ortalık yıkılmaz mıydı?

Küçükkaya ise bu sabahki programında Ahmet Hakan'a yanıt verdi ve şunları söyledi:

Ahmet Hakan'ın programında bir arkadaş İsmail Küçükkaya icazet aldı dedi. Hafif tebessüm ettim. Sonra Ahmet Hakan da 'ne kadar saçma bir şey' dedi. Normalde gülüp geçerim ama 'ne kadar saçma' deyince dedim ki izlememiş. Bir mesaj attım Ahmet Hakan'a. Hakan da İsmail izliyor bağlansın dedi, bağlandım.

Bugün de yazmış. Kendisinin de birtakım dertleri var. O ayrı. Fakat şunu söyleyeyim; 31 yıllık gazeteciyiz, hükümetten gelen bir davete katılıp katılmayacağımızı bir başka siyasiye soracak değiliz. Siyasilerden icazet alacak değiliz.

O yayın içinde iki davetin birbirine denk geldiğini söyleyen Küçükkaya, bu soruyla iktidarın muhalefete TOGG davetini de düşündüğünü belirtti. Kılıçdaroğlu'nun katılmayacağını duyurduğunu belirten Küçükkaya, "Acaba Akşener katılacak mı?" sorusunu sorguladığını ifade etti. Küçükkaya sözlerine şöyle devam etti:

Aynı dakikalarda gazetecilerin AK Parti'nin davetine katılıp katılmayacağı konuşuluyor ya ben ikisini bağladım. İzleyenler biliyor. Yoksa icazet almak değil. Neden icazet alacağız. Ayrıca o ilişki bağlamında yorumlar yapılıyor taraflı gazetecilik, tarafsız gazetecilik. Ya Meral Akşener muhalefette. Onun yaptığı açıklamaları televizyonların zaten yüzde 90'ı görmüyor. Gücü yok, kuvveti yok, kudreti yok. Yani karşınızdaki iktidar olsa tamam. Ama muhalefet mücadeleci bir kadın.

Yani kendi üslubum içerisinde Akşener'in o davete katılıp katılmayacağını öğrenmek isterken o bağlam içinde bir muhabbet konusu olsun. Peki gazetecilere ne diyorsunuz? şeklinde bir yorumdu.

Kaynak:halktv.com.tr